Wiadomości z Chorzowa

Zmiana cen biletów Kolei Śląskich. Bilety elektroniczne kupimy taniej o prawie 10 procent!

  • Dodano: 2023-03-09 11:30, aktualizacja: 2023-03-09 13:56

Od 11 grudnia 2022 r. bilety elektroniczne (dostępne w systemach SkyCash, mPay, BILKOM, e-podróżnik, e-KŚ oraz KOLEO) oraz bilety zakupione w biletomatach są tańsze o prawie 10 proc.

Zmiany w cenniku Kolei Śląskich

Jednocześnie zmienione zostały ceny biletów nabywanych w kasach stacjonarnych oraz w pociągu u drużyny konduktorskiej. Wzrosła opłata w przypadku zakupu biletów w pociągu, ale tylko w sytuacji, gdy na danej stacji jest dostępna kasa biletowa (KŚ, IC lub innego przewoźnika) albo biletomat.

– Pasażerowie wnioskowali o obniżenie cen biletów kupowanych przez aplikację w telefonie czy przez stronę internetową. Jako firma, w której jedną z podstawowych wartości jest troska o środowisko naturalne (w tym działania na rzecz ochrony zasobów przyrody), rozpoczęliśmy analizę zmian w taryfie – informują Koleje Śląskie. – Równocześnie, na podstawie innych uwag podróżnych, którzy wprost wskazywali ryzyko niepełnej obsługi osób ze szczególnymi potrzebami, wprowadzamy ograniczenie sprzedaży u drużyn konduktorskich. Najważniejszymi zadaniami drużyny konduktorskiej jest dbałość o bezpieczną podróż oraz pomoc pasażerom uprzywilejowanym, m.in. osobom starszym, z niepełnosprawnościami, kobietom w ciąży czy podróżnym z małymi dziećmi. Sprzedaż biletów jest czynnością uzupełniającą i nie może się odbywać kosztem innych pasażerów.

Zmiany dotyczą przede wszystkim:

  • obniżenia o 5 proc., w stosunku do obecnie obowiązującego cennika, cen biletów sprzedawanych w kanałach elektronicznych (SkyCash, mPay, BILKOM, e-podróżnik, e-KŚ, KOLEO) oraz w biletomatach;
  • zwiększenia o 5 proc., w stosunku do obecnie obowiązującego cennika, cen biletów sprzedawanych w kasach biletowych oraz w pociągu u drużyny konduktorskiej;
  • zmiany opłaty za wydanie biletu w pociągu z 5,00 zł na 10,00 zł (dotyczy to wyłącznie stacji, na których jest dostępna kasa biletowa KŚ, IC lub innego przewoźnika i/lub biletomat obsługujący płatność gotówką);
  • skrócenia terminu przedsprzedaży biletów z 30 dni do 14 dni.

– Zachęcamy do jak najczęstszego korzystania z aplikacji mobilnych i e-biletów. To szybki (bo liczony w sekundach), ekologiczny (bez zbędnych wydruków) oraz bezpieczny sposób na zakup biletu. A obniżka cen o 5 proc. to dopiero początek! Planujemy dalszy rozwój, który uczyni naszą ofertę mobilną jeszcze bardziej atrakcyjną dla podróżnych – uzupełnia regionalny przewoźnik.

e-KŚ - System Internetowej Sprzedaży Biletów umożliwiający Użytkownikom nabycie biletu na przejazd pociągami obsługiwanymi przez Koleje Śląskie Sp. z o.o. za pośrednictwem strony internetowej https://bilet.kolejeslaskie.com/.

Serwis BILKOM - stworzony przez PKP Informatyka serwis internetowy o nazwie handlowej BILKOM, udostępniany Klientom pod adresem: www.bilkom.pl lub w formie aplikacji, dający Klientom możliwość korzystania za pośrednictwem Internetu i przy użyciu komputera lub urządzenia mobilnego z systemu elektronicznej sprzedaży Biletów (pozyskiwanie informacji oraz realizowania operacji handlowych).

System SkyCash - system będący własnością SkyCash Poland S.A. umożliwiający m. in. zakup biletu na przejazd pociągami Kolei Śląskich przez urządzenie mobilne z dostępem do Internetu.

System E-PODRÓŻNIK BILETY - oznacza system informatyczny dostępny dla Użytkowników za pomocą globalnej sieci internetowej, w postaci aplikacji internetowej, za pomocą której Użytkownik może nabyć bilet.

System mPay - system będący własnością mPay umożliwiający m. in. zakup biletu Kolei Śląskich przez urządzenie mobilne z dostępem do Internetu.

KOLEO - oznacza system informatyczny umożliwiający Klientom zakup biletu Kolei Śląskich przez stronę https://koleo.pl lub urządzenie mobilne z dostępem do Internetu.

Zmiana cen biletów Kolei Śląskich. Bilety elektroniczne kupimy taniej o prawie 10 procent!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również