Wiadomości z Chorzowa

Zmiany na Osiedlu Irys w Chorzowie. Place zabaw w końcu zostaną poddane rewitalizacji!

 • Dodano: 2021-04-19 15:45

Place zabaw na osiedlu IRYS w Chorzowie zostaną poddane renowacji! Tak zagłosowali mieszkańcy w ramach Budżetu Obywatelskiego w 2019 roku. Miasto niedawno ogłosiło przetarg na realizację tej inwestycji.W 2019 roku chorzowianie zdecydowali, że jedną z inwestycji realizowanych w ramach 7. Budżetu Obywatelskiego będzie rewitalizacja placów zabaw znajdujących się na osiedlu Irys w Chorzowie. Teraz nastał czas na wcielenie projektu w życie. Magistrat niedawno ogłosił przetarg, który ma wyłonić wykonawcę zlecenia. Nastąpi to w systemie projektuj i buduj.

Urządzenie na placu zabaw mają już 20 lat!

Przypomnijmy, że wnioskodawcą projektu opiewającego na 370 tys. zł był Adam Jarosz. Projekt ten dotyczył wymiany infrastruktury i urządzeń do zabawy dla dzieci na dwóch placach zabaw z jednoczesnym ich podziałem na osobne strefy dla dzieci młodszych (od 2 do 4 lat) i starszych. 

Mieszkańcy domagali się wymiany starych, bo dwudziestoletnich urządzenia do zabawy na nowe, atrakcyjne i bezpieczne dla dzieci. 

- W strefie dzieci młodszych należy umożliwić maluchom samodzielne wejście na urządzenia (schodki) oraz zaoferować różnorodną paletę zjeżdżalni oraz atrakcji umożliwiających ich rozwój. Strefa starszaków, dostosowana do dzieci w wieku wczesnoszkolnym i szkolnym, powinna umożliwiać im wszelką aktywność fizyczną dostosowaną do ich wieku – czytamy w projekcie złożonym w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Przedsięwzięcie to obejmuje rewitalizacje, przebudowę i rozbudowę dwóch placów zabaw na osiedlu „ IRYS”:

 • plac nr 1, ogrodzony, wydzielony między budynkami przy ul. Ks. Wł. Opolskiego 7 i 5,
 • plac nr 2, ogrodzony, wydzielony między budynkami przy ul. Ks. Wł. Opolskiego 9 i 3. 

Jak informuje Urząd Miasta w Chorzowie, w zakres inwestycji wchodzi: przygotowanie projektu modernizacji placów zabaw, demontaż istniejących urządzeń, przebudowa i rozbudowa placów zabaw o dodatkowe elementy zabawowe i użytkowe w zakresie niezbędnym dla realizacji zadania wraz z dostosowaniem tych terenów do aktualnych przepisów bezpieczeństwa w zakresie ich użytkowania. Zaznaczono też, że plac nr 1 będzie przeznaczony dla dzieci młodszych, a plac nr 2 - dla dzieci starszych.

Wykonanie zadania zapewni dostosowanie obiektu do potrzeb wszystkich użytkowników, w tym zapewnienia dostępności dla osób niepełnosprawnych.

Firmy mogą zgłaszać swoje propozycji do 5 maja. Tego samego dnia o godz. 10.30 nastąpi otwarcie ofert.

Komentarze (7)    dodaj »

 • Baksiu

  Teoretyczne dobry pomysł, jestem tylko ciekaw ile czasu będzie to dobrym stanie przez "Romów" którzy pewnie i tak wszystko rozwalą. Tak poza Tym, siatki na boisku do nogi nie wymagają wymiany?

 • Irysianin

  Ciekawe czy są jakieś założenia co do funkcjonalności poszczególnych placów zabaw. Aby tylko remont nie okazał się na gorszy niż stan obecny :) Po wyborze najkorzystniejszej oferty czytaj: najtańszej :)

 • Mimi

  Myślałam że to teren spółdzielni a nie miasta

 • Xd

  Ciekawe czy jacyś chętni do zabawy się znajdą

 • Baks

  Cygany

 • Gucio

  W innych miejscach są starsze, np na placu zabaw u nas i ino piasek czasem wymieniają. Żadnego ogrodzenia, żadnych nowych urządzeń, aż strach dzieci pu[...]! W porównaniu, to na irysie jest super

 • Kaczystan

  Po pierwsze to będzie modernizacja z budżetu obywatelskiego. Po drugie gdzie znajduje się plac zabaw "u nas" ? Po trzecie zgłoś plac zabaw "u nas" do tegorocznej edycji BO. Po czwarte -dobrze, że piasek wymieniają.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również