Wiadomości z Chorzowa

Zniszczono lodówkę chorzowskiej Jadłodzielni. Policja poszukuje sprawców! [FILM]

  • Dodano: 2022-06-07 13:30

Jadłodzielnia przy ul. 3 Maja została zniszczona! Koszt naprawy zdewastowanych drzwi lodówki wyniesie 1,5 tysiąca złotych. Skutki zachowania wandali najbardziej dotkną potrzebujących, bo to z myślą o nich powstała inicjatywa.

Dewastacja Jadłodzielni przy ul. 3 Maja

23 maja o godzinie 21:43  w Chorzowie doszło do aktu wandalizmu. Dwie młode kobiety bez powodu zniszczyły lodówkę chorzowskiej Jadłodzielni. Sprawa została zgłoszona na policję. 

– Przykre jest to, że wciąż w naszym mieście zdarzają się takie akty wandalizmu. Mamy nadzieję, że sprawczynie tego haniebnego czynu zostaną szybko schwytane i poniosą konsekwencje – przekazuje Urząd Miasta w Chorzowie.

Efektem aktu wandalizmu są zniszczone drzwi lodówki, które teraz wymagają wymiany.

– Koszt naprawy wynosi 1500 zł. Przykro jak ktoś niszczy coś, w co wiele osób wkłada swoje serducho dla innych. Wybudowanie jednej takiej jadłodzielni to koszt 7000 zł i praca wielu wolontariuszy – przekazuje Fundacja Piastun.

Policja poszukuje sprawców wandalizmu

Wizerunek dwóch młodych kobiet, które dopuściły się aktu wandalizmu, zarejestrował monitoring.

– Na nagraniu z monitoringu widać jak w pewnym momencie do Jadłodzielni podbiegają dwie, prawdopodobnie nieletnie dziewczyny, i wybijają szybę lodówki. Po zniszczeniu witryny biegną w dół ulicy 3 Maja. Za spowodowanie strat  na szacunkową kwotę 1500 zł grozi kara pozbawienia wolności  do lat 5. Jeśli potwierdzi się, że sprawczynie są nieletnie o ich losie zadecyduje Sąd Rodzinny – przekazuje mł. asp. Karol Kolaczek z Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Wszystkie osoby mające jakiekolwiek informacje o sprawczyniach zniszczenia proszone są o kontakt z policjantami z chorzowskiego komisariatu pod numerem: 47 85 45 610 lub z najbliższą jednostką Policji – numer 112.

Jadłodzielnia – inicjatyw z myślą o potrzebujących

Chorzowska Jadłodzielnia Fundacji „Piastun” działa od 17 stycznia br. Jeśli ktoś ma za dużo jedzenia i wie, że nie jest w stanie go spożyć lub po prostu chce się podzielić z innymi, może włożyć produkty spożywcze do specjalnie przygotowanej przeszkolonej lodówki, aby skorzystały z nich osoby potrzebujące. Jak informuje fundacja, zasada jest prosta - wkładasz to, co sam byś chętnie zjadł.

Lodówka znajduje się przy ulicy 3 Maja 31, naprzeciwko kościoła pw. św. Barbary. Chorzowską lodówką Jadłodzielni opiekuje się Fundacja "Wiara, Nadzieja, Miłość", która ma swoją siedzibę obok.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również