Wiadomości z Chorzowa

ZST nr 1 im. Wojciecha Korfantego w Chorzowie zaprasza

 • Dodano: 2020-05-07 08:15, aktualizacja: 2020-05-07 07:22

Zespół Szkół Technicznych nr 1 im. Wojciecha Korfantego w Chorzowie zaprasza.

Co wyróżnia szkołę? 

Zespół Szkół Technicznych nr 1 im. Wojciecha Korfantego w Chorzowie jest wyjątkowy pod wieloma względami. Możemy szczycić się 70-letnią tradycją, renomą i uznaniem. Jesteśmy otwarci na potrzeby rynku pracy, kształcimy w zawodach deficytowych. Naszych nauczycieli cechuje wysoki poziom kompetencji przedmiotowych i pedagogicznych, wielu z nich jest czynnymi egzaminatorami maturalnymi i zawodowymi.

Szkoła dysponuje wysokiej klasy zapleczem dydaktycznym wykorzystywanym na zajęciach lekcyjnych w specjalistycznych pracowniach: informatycznych, elektronicznych, językowych, biologicznej, geograficznej, fizyczno – chemicznej. Posiadamy dwie sale gimnastyczne, siłownie oraz warsztaty szkolne, wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt, narzędzia i materiały do obróbki. Budynki szkoły i warsztatów szkolnych mogą być wizytówką miasta.

W trakcie nauki uczniowie otrzymują solidne przygotowanie umożliwiające wstęp na dowolny kierunek studiów lub podjęcie pracy w zawodzie, w którym zdobyli kwalifikacje. Uczniowie doskonalą swoje umiejętności językowe, wyjeżdżając na  wymiany zagraniczne w ramach realizowanych projektów. Chętnie uczestniczą w zagranicznych praktykach zawodowych, zdobywając międzynarodowe certyfikaty potwierdzające odbyty staż.    

W szkole panuje miła i życzliwa atmosfera. Dbamy o rozwój młodych talentów, proponując szeroką gamę zajęć pozalekcyjnych, udział w programach i projektach edukacyjnych oraz konkursach i zawodach sportowych. Szkoła posiada tytuły: Szkoły Uczącej Się, Szkoły Promującej Zdrowie, Szkoły Przyjaznej Biznesowi, Szkoły zaPROJEKTowanej. Uczniowie uczestniczą w wykładach oraz lekcjach prowadzonych przez pracowników naukowych uczelni wyższych. Mają możliwość udziału w projektach finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego, co umożliwia im pogłębienie wiedzy ogólnej i kompetencji zawodowych. Obecnie realizowany projekt "Kompetentni na rynku pracy" zakłada realizację dodatkowych zajęć edukacyjnych i zajęć dydaktyczno- wyrównawczych w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych oraz diagnozę talentów, kompetencji wraz z doradztwem edukacyjno – zawodowym i rozwój kompetencji kluczowej - inicjatywność i przedsiębiorczość. 
    

Dzięki współpracy z wieloma zakładami pracy na terenie Chorzowa oraz miast ościennych umożliwiamy uczniom odbywania zajęć praktycznych, praktyk zawodowych oraz zapewniamy pracę po ukończeniu szkoły. 
    

W roku szkolnym 2020/2021, wychodząc na przeciw potrzebom rynku pracy, szkoła  przygotowała następującą ofertę edukacyjną :

 • technikum: 
 • technik elektronik 
 • technik chłodnictwa i klimatyzacji 
 • technik informatyk 
 • technik reklamy  
 • technik mechanik 
 • technik programista 
 • technik spawalnictwa 

branżowa szkoła I stopnia:

 • ślusarz 
 • elektryk 
 • operator obrabiarek skrawających  


branżowa szkoła II stopnia :

 • technik elektryk
 • technik mechanik

Rynek pracy jest w dzisiejszych czasach bardzo wymagający. Aby znaleźć dobre zatrudnienie, trzeba się do tego przygotować, a także posiadać odpowiednie umiejętności i wiedzę.

My Wam w tym pomożemy! Zapraszamy serdecznie!
        

Aktualności z  życia szkoły można znaleźć na stronie www.zst1.edu.pl

W sekretariacie szkoły od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 pod nr tel.: 32 2410 216 uzyskasz dodatkowe informacje.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również