Wiadomości z Chorzowa

Adwokat rozwodowy - jak go wybrać, by być z niego zadowolonym?

  • Dodano: 2021-05-05 13:45, aktualizacja: 2021-08-09 10:52

Rozwód nigdy nie jest czymś przyjemnym i oczekiwanym. Jest raczej wynikiem niedogadania się dwojga ludzi. Nie zawsze przebiega w pokojowej atmosferze, co jest zresztą dość zrozumiałe. Często jest bowiem kulminacją gromadzących się przez długi czas emocji, a jeszcze częściej - czymś wieńczącym długotrwałą kłótnię i coś, co definitywnie przekreśla związek. Kiedy tylko w grę wchodzi spór, a małżonkowie nie są już w stanie dogadać się ze sobą, konieczne jest sięgnięcie po usługi wyspecjalizowanego adwokata. W czym dokładnie jest pomóc dobry adwokat rozwodowy? Jak wybrać tego, który okaże się rzeczywiście fachowy? Na tych rzeczach skupimy się w dzisiejszym wpisie.

 

W czym jest w stanie pomóc adwokat rozwodowy?

Adwokat rozwodowy http://adwokat-seidel.pl/specjalizacja/rozwody-warszawa to ktoś, kto dysponuje olbrzymią wiedzą właśnie w zakresie prawa ściśle związanego z rozwodami. Wbrew temu, co powszechnie się sądzi, sięgnąć po niego można nie tylko w przypadku wielkiej niezgody i konieczności dochodzenia swoich spraw na drodze nie do końca bezkonfliktowej.

Adwokat tego typu jest w stanie doskonale przygotować swojego klienta do sprawy rozwodowej. Jako że był na wielu z nich, doskonale zna ich przebieg i potrafi go odtworzyć, ucząc swojego klienta, jak radzić sobie w każdej sytuacji. Nade wszystko jednak jest w stanie przygotować wszystkie informacje, dane oraz linię ataku i obrony w przypadku, w którym nie dojdzie do polubownego rozwiązania spraw. Rozwody bywają bardzo skomplikowane - zwłaszcza, że często ciężkim okazuje się określenie, kto tak naprawdę zawinił i co stało u ich przyczyn. Bardzo wiele razy zakładają przez to konieczność wielokrotnego spotykania się w sądzie. Sytuacja w ich przypadku jeszcze bardziej komplikuje się przy obecności dzieci. Nawet jeśli często chce się dobrze i rzeczywiście zasługuje się na opiekę nad nimi, nie jest się w stanie ubrać tego wszystkiego w słowa i być odpowiednio przekonującym. Adwokat w tym pomaga.

Adwokat jest więc w stanie pomóc w osiągnięciu korzystnego dla klienta rezultatu całego rozwodu. Może nim być zdobycie opieki nad dziećmi, odpowiednio wysokich alimentów, korzystnego podziału majątku. Wszystko tutaj zależy od potrzeb konkretnego klienta.

 

Jak wybrać dobrego adwokata i czym kierować się przy wyborze?

Na rynku w tym momencie działa całe mnóstwo adwokatów oraz kancelarii adwokackich. Jako że rozwody należą do najpopularniejszych, niemal każdy i każda z nich jest w stanie sobie z nimi poradzić. Jak zatem wybrać takiego, który okaże się odpowiedni? Na co zwrócić przy tym uwagę? Opcje są dwie: można postawić na kogoś nie do końca doświadczonego i taniego, ale zarazem dość dobrze rokującego i robiącego dobre wrażenie. Można też zdecydować się na tak zwanego "pewniaka", a zatem kancelarię pokroju tej prowadzonej przez Karolinę Seidel. W tym przypadku ma się absolutną pewność, że zostanie się obsłużonym z należytą starannością.

Co jest najważniejsze w wyborze konkretnego adwokata? Na co zwracać w nim największą uwagę? Poniżej prezentujemy kilka tych rzeczy, które są w tym wszystkim zdecydowanie najważniejsze.

  • Profesjonalne podejście - jest ono widoczne już podczas pierwszego spotkania. Adwokat, który doskonale wie, jak radzić sobie rozwodami, już od samego początku wykazuje się inicjatywą i posiada swoje własne schematy działania, które stara się wdrożyć. Profesjonalizm objawia się również w chłodnej głowie.
  • Olbrzymia wiedza - prawo jest na tyle szeroką dyscypliną, że wymaga od prawnika odpowiedniej wiedzy kierunkowej. Nie każdy adwokat musi specjalizować się w rozwodach - istnieje całe mnóstwo innych specjalizacji. Wybierając adwokata należy pamiętać, by parał się on właśnie rozwodami.
  • Podejście do klienta - jedni traktują rozwód jako ulgę, inni jako coś do "odbębnienia". Jeszcze inni szalenie go przeżywają, podchodząc do niego bardzo emocjonalnie. Adwokat musi dostosować się do konkretnej osoby i wiedzieć, jak się zachować w stosunku do niej, by po prostu mieć ze swoim klientem jak najlepszy kontakt i starać się mu pomóc - nie tylko na przestrzeni prawnej.
  • Adekwatna cena - adwokat nie musi być najtańszy. Zawsze jednak powinien odznaczać się ceną adekwatną do konkretnego przypadku. Te, jak wiadomo, bywają bardziej i mniej skomplikowane. Nielogiczne byłoby inkasowanie za każdy z nich dokładnie tej samej sumy pieniędzy.

Wybierając adwokata dla siebie, warto przeglądać różne propozycje i porównywać je ze sobą. Wtedy będzie się miało pewność, że wybierze się po prostu dobrze.

 

Podsumowanie

Gdy tylko dochodzi do rozwodu, zawsze trzeba podejść do niego z jak największą powagą - zwłaszcza jeśli chce się, by został on rozwiązany w sposób jak najbardziej korzystny, niekoniecznie dla każdej ze stron. W tym wszystkim jest w stanie pomóc odpowiednio wybrany adwokat rozwodowy https://www.swiatprawa.pl/naruszenie-nietykalnosci-cielesnej/ - nie tylko zadba o wszelkie kwestie formalne, ale też pomoże w wypracowaniu rozwiązania najkorzystniejszego dla jego własnego klienta. Wybierając go warto przyłożyć się do tego i nie stawiać wyłącznie na opcję najtańszą. Zwłaszcza że na tej droższej często jest w się w stanie zarobić jeszcze więcej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.