Wiadomości z Chorzowa

Auta z USA – czy warto sprowadzić takie auto na własny użytek?

  • Dodano: 2024-05-22 12:45

Klasyczna amerykańska motoryzacja to świetne pojazdy, które wyróżniają się nietypowymi gabarytami oraz niezawodnością. Jeśli szukasz dla siebie nowego samochodu, ale nie chcesz jeździć typowo europejskim autem, koniecznie pomyśl o sprowadzeniu pojazdu z USA. Chcesz dowiedzieć się, jak to zrobić? Zobacz poradnik i ciesz się amerykańskim autem!

Choć codzienna eksploatacja typowo amerykańskiego samochodu bywa kosztowna, to jednak coraz więcej osób decyduje się na sprowadzenie takiego pojazdu zza oceanu. Często sprowadzane modele to nie tylko ogromne SUVy, ale także niewielkie sportowe samochody np. Audi S3. Na aukcjach online możesz znaleźć pojazd dopasowany do swoich potrzeb.

Gdzie szukać samochodów z USA z opcją sprowadzenia?

Najrozsądniejszą opcją jest korzystanie z pomocy pośredników. W ten sposób zyskujesz gwarancję, że auta z USA zostaną sprowadzone najszybciej, jak tylko się da. 

Podczas samodzielnego poszukiwania aut z ameryki pojawia się też inny problem  – w licytacjach trzeba wziąć udział osobiście, a każdorazowa podróż do USA to ogromny koszt.

A zatem najwygodniejsza opcja to poszukiwania samochodów z ameryki poprzez stronę pośrednika. W ten sposób przeglądasz nawet kilkaset ofert licytacji samochodów, motocykli i innych pojazdów z USA, a następnie wybierasz te, które wpisują się w Twoje oczekiwania.

Dlaczego warto sprowadzać auta z USA?

Samochody z USA warto sprowadzać zarówno do użytku prywatnego, jak i w celu dalszej odsprzedaży z zyskiem. Kilka powodów, dla których warto zdecydować się na sprowadzenie pojazdu spójnego z amerykańską myślą techniczną to:

  • niezawodność w każdych warunkach,
  • nietypowe gabaryty amerykańskich aut typu SUV – idealne dla dużych rodzin,
  • atrakcyjna cena zakupu – szczególnie jeśli weźmiesz udział w licytacji  np. delikatnie uszkodzonego, ale sprawnego pojazdu.

Jeśli podejmiesz już decyzję i uruchomisz procedurę sprowadzenia auta z USA, musisz też dowiedzieć się, jak przebiega rejestracja pojazdu używanego sprowadzonego z zagranicy

W przypadku aut z USA podstawą będzie opłacenie CŁA i podatku VAT. Dopiero po uregulowaniu należności urzędowych możesz legalnie zarejestrować sprowadzony samochód z USA.

Jak przebiega proces zakupu i sprowadzenia auta z USA?

Procedury związane z zakupem aut z ameryki na aukcjach internetowych są proste. 

Tylko cztery kroki dzielą Cię od możliwości korzystania na co dzień z typowo amerykańskiego auta.

  • Poszukaj wymarzonego pojazdu w wyszukiwarce na stronie internetowej.
  • Wpłać kaucję zwrotną, aby wziąć udział w licytacji auta.
  • Przebij swoją ofertą innych licytujących i wygraj samochód z USA.
  • Zapłać pełną kwotę za pojazd wraz z podatkami i kosztami sprowadzenia pojazdu  do Polski.

Po dopełnieniu formalności musisz tylko poczekać na dostawę pojazdu drogą morską. 

Czas potrzebny na sprowadzenie auta to najczęściej maksymalnie kilka tygodni od dnia dokończenia wszystkich formalności i uregulowaniu należności wobec pośrednika zajmującego się udziałem w licytacji.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.