Wiadomości z Chorzowa

Beton architektoniczny daje ogromne możliwości aranżacyjne. Przekonaj się o tym już dziś!

  • Dodano: 2022-02-11 11:30

Doprowadzenie domu do stanu surowego już jest nie lada wyczynem. Po zakończeniu najbardziej intensywnych prac budowlanych na horyzoncie pojawia się jednak inne poważne wyzwanie. Musimy bowiem zdecydować, w jakim stylu urządzimy nasze „cztery kąty”, tak by już przed długie lata czuć się w nich komfortowo i przytulnie. Rozwiązaniem zyskującym coraz większą rzeszę miłośników stały się wykończenia z betonu architektonicznego, który wbrew pozorom daje na etapie projektowania ogromne pole do popisu. Jeśli wciąż zastanawiasz się, czy beton okaże się dobrym wyborem, koniecznie zajrzyj do poniższego tekstu.

Minimalizm coraz bardziej wchodzi pod strzechy. Widać to po materiałach używanych do aranżacji wnętrz

W polskim myśleniu o aranżacji wnętrz coraz częściej do głosu zaczynają dochodzić rozwiązania stawiające na piedestale minimalizm i jak najbardziej efektywne zagospodarowanie przestrzeni. Tak, by nie zaprzątało jej zbyt wiele niepotrzebnych i powodujących chaos elementów. Jednocześnie projektanci nie zapominają o tym, że dom czy mieszkanie to nie galeria sztuki nowoczesnej i służą przede wszystkim – nomen omen – mieszkaniu. Dlatego, obok walorów stricte estetycznych, niezwykle ważne jest również zachowanie balansu między surowym pięknem a tym, by lokum było przytulne i przyjazne domownikom. W celu osiągnięcia tego efektu konieczne jest użycie odpowiednich materiałów i właściwe wkomponowanie ich w przestrzeń salonu, jadalni czy sypialni. Obok „klasycznej” białej farby, drewna czy grafitu na ścianach polskich domów coraz częściej pojawiają się elementy wykonane z wytrzymałego, a jednocześnie niezwykle estetycznego betonu architektonicznego, którym pokryć możemy zarówno całą ścianę, jak i nanieść na nią jedynie subtelne akcenty.

Salon ozdobiony jodełką, taras wykończony płytami. Dla betonu architektonicznego nie ma rzeczy niemożliwych

Beton architektoniczny to niezwykle uniwersalny materiał, z którego wytwarzane są np. płyty, którymi możemy pokryć ściany w całości, jak i stworzyć na nich przyciągające wzrok wyspy. Płyty różnią się od siebie zarówno kształtem, fakturą, jak i kolorami. To jednak nie wszystko, ponieważ za sprawą betonu architektonicznego na ścianach uzyskamy efekt niezwykle popularnych płytek ułożonych we francuską jodełkę. Niebanalnym wyborem będą również betonowe lamele, zdecydowanie trwalsze od swoich odpowiedników wykonanych z drewna. Co istotne, beton architektoniczny trafia nie tylko na ściany, ponieważ z powodzeniem będzie służył również jako designerska posadzka tarasowa czy stylowy parapet. Wszystkie wymienione produkty, w tym jodełkowe płyty, ma w swoim asortymencie przedsiębiorstwo VHCT, które odnajdziesz pod adresem https://www.vhct.pl/beton-architektoniczny/plytki-scienne-jodelka/. To ważne, aby czerpać od najlepszych w branży, a ta firma w ciągu ponad 20 lat obecności na rynku, zdążyła zyskać miano lidera.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.