Wiadomości z Chorzowa

Bryczesy damskie – jak wybrać te najlepsze? 

  • Dodano: 2021-10-28 08:15, aktualizacja: 2021-10-28 08:19

Źle dopasowany strój jeździecki może stanowić bardzo dużą przeszkodzę w jeździe. Problem z dostaniem się na grzbiet wierzchowca, obtarcia czy brak możliwości wykonywania pełnych ruchów, to tylko kilka z możliwych konsekwencji. Bryczesy należy dobierać starannie, kierując się kilkoma ważnymi zasadami. Jakimi? O tym w poniższym artykule. 

Jak dobrze wybrać bryczesy damskie?

Dobór bryczesów damskich, powinniśmy rozpocząć od ustalenia do jakiego rodzaju jazdy będą nam potrzebne. Istnieją bowiem dwie odmiany, których powinniśmy używać naprzemiennie. Jeśli nasza jazda skupia się na wykonywaniu skoków, idealne sprawdzą się bryczesy z krótkim, kolanowym lejem. Sprawdzą się również świetnie dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z jeździectwem. Wyróżniamy również drugi rodzaj bryczesów damskich, czyli tak zwane bryczesy z pełnym lejem, które świetnie zapobiegają wszelkim obtarciom i wzmacniają przyczepność. Ograniczają jednak naszą swobodę ruchową, dlatego powinniśmy używać ich tylko podczas wolniejszej jazdy. Bryczesy łączy jedna istotna wspólna cecha, czyli brak szwów po wewnętrznej stronie. Jest to zabieg, który ma na celu zminimalizowanie możliwych obtarć od siodła oraz nieprzyjemnych odcisków. 

Dlaczego dobrze dopasowane bryczesy damskie są tak ważne?  

Dobrze dopasowane bryczesy są po prostu niesamowicie wygodne, a każdy kto jeździ konno zdaje sobie sprawę z tego jak bardzo jest to ważne. Kupowanie bryczesów damskich, można spokojnie porównać do kupowania zwykłych spodni. Dobrze dobrane, powinny sięgać do kostki i przylegać do ciała, jednocześnie nie krępując wykonywanych ruchów. Dzięki temu, możemy zapomnieć, że w ogóle mamy je na sobie i skupić się tylko i wyłącznie na jeździe. Jeśli dokładnie znamy swój rozmiar, możemy skorzystać z zakupów internetowych, na przykład tutaj https://konik.com.pl/bryczesy. Przed zakupem warto jednak mimo wszystko upewnić się przymierzając zwykłe spodnie. Warto również pamiętać o tym, że produkt możemy zwrócić w określonym terminie, co jest ogromnym ułatwieniem. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.