Wiadomości z Chorzowa

Części ze złomowiska

  • Dodano: 2022-02-02 08:30, aktualizacja: 2022-02-02 08:44

Jeżeli chcesz kupić najtańsze części zamienne do swojego auta, zwróć uwagę na ofertę złomowiska. Wbrew pozorom jest to równie bezpieczna i trafna inwestycja co zakup części w sklepie motoryzacyjnym. Kupując części ze sprawdzonych szrotów samochodowych, możesz być pewnym, że są one bezpieczne i w dobrym stanie technicznym. Dowiedz się, o jakich częściach mowa!

Dlaczego części ze złomowiska?

Ze złomowiskiem większości z nas kojarzy się miejsce, w którym raczej większość elementów kończy swoje życie, a nie rozpoczyna nowe. Wbrew pozorom na złom trafiają również samochody w dobrym stanie technicznym - najczęściej te powypadkowe, których część podzespołów jest w nienaruszonym stanie. Części z powypadkowego auta to często oryginały, zamontowane jeszcze w fabryce. Są dużo lepszej jakości od zwykłych tanich zamienników, a ich cena na złomie jest bardzo atrakcyjna. 

Na jakie części szczególnie zwrócić uwagę?

Kierowcy najchętniej sięgają po elementy zewnętrzne auta takie jak błotniki czy zderzaki. Nie dość, że są one zdecydowanie trwalsze od powszechnych zamienników to są również w oryginalnym kolorze, który nie wymaga lakierowania. Dużą popularnością cieszą się również światła drogowe i reflektory, jednak często zdarza się, że trzeba poddać je renowacji.

W Stanach Zjednoczonych wiele osób wybiera się na złomowisko w celu znalezienia oryginalnych elementów dekoracyjnych auta jak emblematy, które potrafią być naprawdę drogie. Również w Polsce widać coraz większe zainteresowanie utrzymywaniem aut nie tylko w dobrym stanie technicznym, ale również wizualnym.

Przechodząc do kwestii części mechanicznych, te również pojawiają się w ofertach złomowisk, od silników przez skrzynie biegów po dyferencjały. Decydując się na zakup tych elementów, musimy zwrócić szczególną uwagę na ich stan techniczny. Jeżeli nie czujemy się na siłach, warto poprosić o pomoc osobę o zacięciu mechanicznym albo po prostu mechanika.

Czego nie kupować?

Są również części, których nie można montować w aucie ponownie takie jak poduszki powietrzne czy pasy bezpieczeństwa, jeśli widzisz, że szrot ma takie produkty w swojej ofercie, zastanów się dwa razy, czy chcesz w nim kupić części do swojego auta.

Jak wybrać dobre złomowisko?

Chcąc zwiększyć swoją szansę na dokonanie dobrego zakupu warto w sposób przemyślany dokonać wyboru złomiska. Zwróć uwagę, czy szrot posiada profesjonalną Stację Demontażu Pojazdów uprawniającą firmę do legalnego i bezpiecznego demontażu aut. Większość złomowisk handluje swoimi częściami również w internecie, więc możesz ocenić ich stan oraz asortyment. Przykładem firmy działającej legalnie i oferującej używane części ze złomowiska jest Adaxs. Zachęcamy do zapoznania się z ich ofertą i wybrania części do swojego auta w najlepszych cenach na rynku.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.