Wiadomości z Chorzowa

Czy warto korzystać z pożyczek społecznościowych?

  • Dodano: 2019-11-22 08:45, aktualizacja: 2019-11-22 09:18

Pożyczki społecznościowe nie są jeszcze aż tak popularne, jak oferty tradycyjnych banków i firm zajmujących się finansami. Nie da się jednak nie zauważyć, że zainteresowanie nimi rośnie z roku na rok. Tym samym coraz więcej osób decyduje się zdobyć pieniądze w ramach pożyczki społecznościowej.

  1. O co chodzi z pożyczkami społecznościowymi?
  2. Jak pożyczyć pieniądze od innych osób?
  3. Czy łatwo otrzymać pieniądze w ramach takiej pożyczki?

Poniżej znajdziesz informacje, które ułatwią ci podjęcie decyzji o tym, czy taka forma pożyczania jest dla ciebie odpowiednia. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert pożyczek, aby nie stracić na wysokich odsetkach i jednocześnie uniknąć skomplikowanych formalności.

O co chodzi z pożyczkami społecznościowymi?

Jeżeli nazwa pożyczki społecznościowe kojarzy ci się z pożyczaniem od innych osób, to masz stuprocentową rację. Tym samym korzystając z takich ofert, nie otrzymujesz pieniędzy od banku lub firmy pożyczkowej, a zamiast tego przesyłają ci je inni użytkownicy danego serwisu. Obecnie w Polsce działa kilka stron, na których możesz założyć konto i opisać swoją sytuację (a więc przede wszystkim wskazać, na co potrzebujesz pieniędzy oraz jaka kwota cię interesuje). Zazwyczaj już po kilku dniach udaje się zebrać wystarczającą ilość osób, aby wpłacone przez nich kwoty odpowiadały twoim potrzebom. W pożyczkach społecznościowych możesz mieć pieniądze od jednej osoby (jeżeli taki inwestor zdecyduje się wpłacić większą kwotę) lub też od kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu (w przypadku, gdy każdy z nich wpłaci po kilkadziesiąt złotych). Nie musisz się jednak obawiać, że wybierając kredyty społecznościowe, będziesz musiał później osobno kontaktować się z każdą z tych osób. Wszystko jest w pełni zautomatyzowane, dlatego też po założeniu konta w serwisie firmy zajmującej się takimi pożyczkami system automatycznie będzie rozdzielał twoje spłaty pomiędzy wszystkich użytkowników, którzy pożyczyli czy pieniądze.

Jak pożyczyć pieniądze od innych osób?

W celu szybkiego otrzymania przelewu możesz skorzystać ze sprawdzonej oferty, którą znajdziesz pod adresem https://kredyt-dla-zadluzonych.pl/pozyczki-spolecznosciowe-gdzie-pozyczyc/. Każdego dnia wybierają ją wielu internautów i zdecydowana większość z nich chwali sobie to rozwiązanie. Dla wielu osób najistotniejszą zaletą, z jaką wiążą się pożyczki społecznościowe dla zadłużonych jest to, że dużo łatwiej je otrzymać niż pieniądze z banku. Dotyczy to również osób, które w przeszłości miały problemy z regularnymi spłatami zaciągniętych długów. 

Czy łatwo można otrzymać pieniądze w ramach takiej pożyczki?

Przy zakładaniu konta w serwisie potrzebne są podstawowe dane, a więc imię i nazwisko, adres mailowy oraz numer telefonu. Później konieczne jest wykonanie prostej weryfikacji, która ogranicza się do podania numeru dowodu oraz wskazania konta bankowego, na które zostanie wypłacona pożyczka. Wiele serwisów od pożyczek społecznościowych posiada kilka etapów weryfikacji użytkowników. Chociaż do uzyskania pożyczki zazwyczaj wystarczy podać tylko podstawowe dane, to im więcej informacji udzielisz, tym większą kwotę będziesz mógł pożyczyć. Jeżeli więc chcesz w pełni korzystać z możliwości takich rozwiązań, warto abyś pomyślał również o przesłaniu zdjęcia dokumentu tożsamości, wyraził zgodę na zweryfikowanie twoich danych w bazie BIK, udokumentował zadeklarowane dochody oraz wykonał inne działania, które w przypadku każdego serwisu mogą być inaczej oceniane. Wszystkie niezbędne informacje na temat takich ofert zebrano na stronie https://kredyt-dla-zadluzonych.pl/, jeżeli więc potrzebujesz pożyczki społecznościowej, powinieneś zacząć od ich lektury. Ułatwi ci to wybranie najlepszej oferty.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.