Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Dialog Obywatelski: Siły zbrojne Unii Europejskiej - czy to możliwy scenariusz?

  • Dodano: 2019-04-01 11:00

Przyjdź i porozmawiaj o przyszłości Europy! W czwartek 4 kwietnia 2019 o godz. 14:00 w Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie odbędzie się Dialog Obywatelski z Martą Pabian, urzędniczką Komisji Europejskiej w Dyrekcji Generalnej DG GROW. Zainteresowanych udziałem prosimy o rejestrację. 

Region Unii Europejskiej stał się w ostatnich latach mniej stabilny i mniej bezpieczny. Kryzysy w jej granicach i poza nimi mają bezpośredni wpływ na życie obywateli. W czasach pełnych wyzwań to właśnie silna Unia powinna myśleć strategicznie, mieć jedną wizję i współdziałać. Pojawiają się pytania: jak sprostać oczekiwaniom obywateli? czy utworzenie sił zbrojnych Unii Europejskiej jest możliwe? Na te i na wiele innych pytań odpowiadać będzie Marta Pabian, urzędnika Dyrekcji Generalnej ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MŚP w Komisji Europejskiej.

Uczestnicy spotkania dowiedzą się jakie efekty przynosi uruchomiony w 2017 r. Europejski Fundusz Obronny oraz w jaki sposób państwa członkowskie współpracują w dziedzinie bezpieczeństwa i obrony. 

Dialog Obywatelski jest otwarty dla publiczności - zapraszamy osoby zainteresowane Unią Europejską i jej wpływem na codzienne życie oraz regułom i praktykom sprawiedliwego biznesu.

Początek: czwartek 4 kwietnia, godz. 14:00
Miejsce: Wyższa Szkoła Bankowa,
ul. Sportowa 29, CHORZÓW

Rejestracja

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Prosimy o REJESTRACJĘ do 3 kwietnia 2019 r. Liczba miejsc ograniczona. 

Kontakt do biura organizacyjnego:

Katarzyna Majcherczyk, +48 12 423 76 05, wew. 24


Dialogi Obywatelskie to inicjatywa KE, której celem jest rozbudzenie debaty na tematy europejskie. Spotkania w tej formule odbywają się w krajach UE od 2012 r. Podczas dialogów komisarze oraz przedstawiciele instytucji UE przestawiają zagadnienia związane z działaniem wspólnoty oraz słuchają głosów, opinii i propozycji obywateli na temat funkcjonowania Unii. Jest to doskonała okazja, by wyrazić swoje zdanie!
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.