Wiadomości z Chorzowa

Dlaczego warto zainwestować w dobry materac piankowy? - 5 powodów

  • Dodano: 2020-03-24 06:45, aktualizacja: 2020-03-24 06:52

Dobry materac piankowy to inwestycja oddziałująca pozytywnie na zdrowie, komfort snu, a także samopoczucie. Odpowiednio dobrany materac poprawia postawę ciała, a także gwarantuje mięśniom i stawom odciążenie. Wysokiej jakości materac piankowy powinien być dopasowany do potrzeb użytkownika, aby zapewnić komfortowy wypoczynek.

1. Poranki bez bólu pleców

Stary, nieergonomiczny materac bardzo negatywnie wpływa na kręgosłup oraz samopoczucie. Zdarza się, że pierwsze chwile o poranku kojarzą się przede wszystkim z bólem pleców i zdrętwieniem całego ciała. Niestety codzienny ból może sprawiać, że zmniejsza się energia i chęć do działania, a to wpływa na motywację w ciągu dnia i ogólne funkcjonowanie. Dzięki inwestycji w pożądny i wysokiej jakości materac piankowy można zapomnieć o bólu. Świetnym przykładem może być materac Curem.log, który dopasowuje się do ciała użytkownika, dzięki połączeniu trzech rodzajów pianek, do których można zakwalifikować:

  • pianka Serene, która rozprowadza ciepło wydzielane przez organizm i redukuje naciski,
  • pianka Fusion, wyprofilowana w siedem stref twardości, odporna na wilgoć i eksploatację,
  • pianka termoelastyczna, która reaguje na nacisk użytkownika i dopasowuje się do jego ciała, dając poczucie otulenia. 

Dobre podłoże nie obciąża pleców i umożliwia na regenerację mięśni po całym dniu. 

2. Niezakłócony sen i komfort

Użytkownicy zwykle decydują się na zakup nowego materaca w momencie, w którym stary się popsuje lub też pojawią się dolegliwości bólowe, a także problemy ze snem. Warto jednak pamiętać o tym, że nie należy zwlekać z decyzją o zakupie nowego materaca. Dobrze dobrany produkt zapewnia rzeczywisty komfort snu. Wybierając materac należy zwrócić uwagę na jego właściwości antyalergiczne, co ma szczególne znaczenie w przypadku osób wrażliwych na różnego rodzaju alergeny. Dzięki temu możliwy jest niezakłócony i spokojny sen, bez żadnych problemów ze łzawieniem oczu, kichaniem lub pojawianiem się swędzącej wysypki. 

3. Wysoki poziom higieny

Niestety łóżka bardzo często są siedliskiem bakterii i grzybów, ponieważ drobnoustroje lubią zagnieżdżać się w wilgotnych i ciepłym środowisku. Dobrej jakości materac piankowy rozwiązuje te problemy, ponieważ wyposażony jest w system optymalnej wentylacji. Przykładowo, materace marki Curem by Hilding Anders mają specjalne nacięcia i profilowania, dzięki czemu zapewniona jest wentylacja. W ten sposób w środku materaca nie gromadzi się kurz, brud, drobnoustroje, a także wilgoć i bakterie. 

4. Inwestycja na lata

Dobry materac piankowy to inwestycja na lata, zwłaszcza że produkty renomowanych marek posiadają zwykle minimum 15 lat gwarancji, a czasami nawet 20 lub 25 lat. W ten sposób można mieć pewność, że producent zadbał o satysfakcję klientów. Warto także zaznaczyć, że nowoczesne materace wyposażone są w pokrowce, które są odporne na eksploatację i można je czyścić w pralce. 

5. Idealne rozwiązanie dla singli i par

Zmiany pozycji ciała w nocy, a także kręcenie się na łóżku to częsty problem w przypadku par, które śpią razem. Doskonałym pomysłem jest zakup materaca piankowego, który nie hałasuje i dopasowany jest do ułożenia ciała oraz ruchów. Warto zaznaczyć, że materace piankowe polecane są wszystkim osobom, którym zależy na własnym zdrowiu, a także na komforcie snu. Takie produkty są także odpowiednie dla osób obłożnie chorych oraz dla alergików. 

Artykuł powstał we współpracy z https://www.zdrowykregoslup.pl

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.