Wiadomości z Chorzowa

Farba do dachów 2w1 - dlaczego warto?

  • Dodano: 2021-07-12 16:00

W teorii można pomalować dach przy użyciu pierwszej lepszej farby, która wpadnie nam w ręce, ale w praktyce nie będzie to zazwyczaj dobre rozwiązanie. Trzeba bowiem pamiętać, że tylko dobra, właściwie dopasowana do dachu farba będzie w stanie skutecznie chronić tę powierzchnię przed uszkodzeniami mechanicznymi i korozją.
Wśród farb do dachów można znaleźć produkty reklamowane jako farby 2 w 1. Nie dla każdego może być oczywiste, co to właściwie oznacza, dlatego też postanowiliśmy dokładniej wyjaśnić tę kwestię. Czym one są i dlaczego warto z nich korzystać? Wszystkiego dowiecie się poniżej!

Czym są farby do dachów 2 w 1?

Jeśli usłyszymy, że farba do dachów jest produktem 2 w 1, zazwyczaj oznacza to, że spełnia ona funkcję zarówno farby gruntującej, jak i emalii. Produkty, które łączą w sobie różne funkcje, to często bardzo dobry pomysł, ponieważ pozwalają one oszczędzić pieniądze (wystarczy jedna farba zamiast dwóch), a też łatwiej jest przy ich pomocy pracować.

Tak jest właśnie w przypadku farb 2 w 1. Doceniają je zarówno fachowcy, jak i amatorzy, którzy dla oszczędności chcą zająć się malowaniem dachu samodzielnie.  Warto je wypróbować, z uwagi na ich wysoką skuteczność i dużą wygodę ich stosowania. Żeby jednak taka farba rzeczywiście się sprawdziła, konieczne jest wybranie propozycji od rzetelnego, zaufanego producenta, korzystającego z najlepszej jakości materiałów. W ten sposób będziemy mieć pewność, że rzeczywiście produkt sprawdzi się zarówno jako farba gruntująca, jak i emalia.

Którą farbę 2w1 wybrać?

Bardzo uniwersalną, a przy tym wytrzymałą farbą do dachów jest farba Makor Tix – nie bez powodu cieszy się ona tak dużą popularnością i uznaniem w naszym kraju. Farba ta, to w praktyce grunt i emalia w jednym, co pozwala zaoszczędzić sporo czasu podczas malowania. Warto wskazać, że w przypadku powierzchni ocynkowanych lub metalowych nie ma konieczności nałożenia wcześniej podkładu.

Można wykorzystać ją właśnie do malowania dachów, ale też między innymi rynien dachowych. Farby z tej serii są warte uwagi również z powodu ich dobrej przyczepności, a także łatwości aplikacji. Nie bez znaczenia jest ich szybkie schnięcie, które jeszcze bardziej skraca czas, jaki trzeba poświęcić na cały proces. Mnogość dostępnych kolorów (jest ich aż 8) z kolei sprawia, że każdy będzie w stanie stworzyć taki dach, który będzie świetnie komponował się z fasadą nieruchomości.

Przy stworzeniu artykułu współpracowaliśmy z serwisem polski-portal.com, który jest wypełniony tego typu interesującymi ciekawostkami i poradnikami. Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na portalu http://polskienewsy.com/

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.