Wiadomości z Chorzowa

Ile trwa skok ze spadochronem?

  • Dodano: 2022-09-12 09:45

Skoki spadochronowe to niezwykłe przeżycia pełne adrenaliny. Zapewniają dużo wrażeń i niezapomniane wspomnienia. Wyjaśniamy, ile czasu zajmują, co jeszcze należy o nich wiedzieć oraz, czy mogą pełnić funkcję prezentu dla bliskiej osoby.

Skok ze spadochronem — co warto wiedzieć?

Wiele osób zastanawia się, jakie warunki trzeba spełnić, aby odbyć skok ze spadochronem. Wbrew pozorom nie są one zbyt wymagające, ponieważ lot odbywa się wraz z profesjonalnym instruktorem, który bierze na siebie odpowiedzialność za jego prawidłowy przebieg. Mimo to należy spełniać minimalne wymogi takie, jak:

  • ukończenie 18 roku życia lub uzyskanie notarialnej zgody opiekunów prawnych — nie jest ona konieczna, jeśli skok osoby niepełnoletniej odbędzie się w ich obecności. Trzeba też mieć na uwadze, że ośrodki różnie określają minimalny wiek, jaki trzeba osiągnąć, aby odbyć lot;
  • minimum 130 cm wzrostu;
  • waga nieprzekraczająca ok. 110-120 kg — wynika to z zaleceń producentów spadochronów;
  • dobry stan zdrowia — nie można mieć chorób serca, układu nerwowego, niewydolności układu oddechowego, epilepsji i zaburzeń psychicznych;
  • zachowanie trzeźwości — przed tym ważnym wydarzeniem nie wolno spożywać alkoholu ani żadnych innych środków psychoaktywnych.

Jeśli masz jakieś wątpliwości dotyczące tych ograniczeń, zawsze możesz się skontaktować z wybranym aeroklubem. Pracownicy powinni udzielić odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Warto też, abyś wiedział, ile czasu trzeba przeznaczyć na lot i z jaką prędkością się on odbywa.

Ile trwa skok ze spadochronem? Jaką prędkość osiągniesz?

Choć sam skok ze spadochronem zajmuje tylko kilka minut, to na realizację tego wyzwania należy zarezerwować sobie ok. 2-3 godziny. Czas ten jest potrzebny na dojazd do lotniska, podpisanie wszelkich niezbędnych dokumentów, wybranie optymalnego dla uczestnika stroju oraz na krótkie szkolenie, podczas którego instruktor wyjaśnia, jak należy zachowywać się podczas wyskoku, skoku i lądowania.

Po zakończeniu krótkiego kursu skoczek wsiada do samolotu i wznosi się przez ok. 15 minut na wysokość 3000-4000 m. Następnie wyskakuje wraz z instruktorem z samolotu. Swobodny lot zajmuje ok. 1 minut. Osiąga się wówczas prędkość ok. 200 km/h. Powoduje to ogromny przypływ adrenaliny i szczęścia. Po zejściu do wysokości ok. 1500-1700 m pilot otwiera spadochron. Wówczas lot trwa jeszcze ok. 5-7 minut. Uczestnik ma szansę pokierować spadochronem, co jest świetną zabawą. Można też swobodnie podziwiać piękne widoki. Atrakcja kończy się lądowaniem. Nie należy się go obawiać, ponieważ to nauczyciel bierze na siebie odpowiedzialność związaną z jego prawidłowym przebiegiem.

Voucher na skok ze spadochronem dla bliskiej osoby

Jeśli bliska Ci osoba uwielbia nowe wyzwania i lubi sporty ekstremalne, możesz podarować jej voucher na skok ze spadochronem. Okazji jest wiele np. 18 urodziny, święta lub Dzień Chłopaka. Taki prezent na pewno ucieszy osobę obdarowaną i jest lepszym pomysłem niż materialny upominek, który nie zawsze jest trafiony i szybko zostanie zapomniany.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Komentarze (1)    dodaj »

  • Katrzynka

    Przygotowania i szkolenia do skoku trwają dłużej niż skok. Jak już się wyskoczyło z samolotu to ten czas bardzo szybko leciał. Jak latałam w Lesznie w tunelu aerodynamicznym to bylo tak samo. Jak fajna rozrywka to i czas szybko ucieka :)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.