Wiadomości z Chorzowa

Jak myć zęby prawidłowo? Techniki, czas mycia i najlepsze szczoteczki do zębów

  • Dodano: 2022-04-15 14:00

Ile trwa prawidłowe mycie zębów? Całe 120 sekund – tyle właśnie powinniśmy szczotkować. To jedna z tych czynności, które wykonujemy rutynowo i, niestety, jak podpowiada rzeczywistość często błędnie. Dorośli częściej poświęcają na mycie mniej niż dwie minuty, a przy okazji technika mycia wielu osób pozostawia wiele do życzenia. Z całą pewnością regularność to rzecz ważna i godne pochwały jest przede wszystkim to, że nawet gdy łóżko ma wyjątkową siłę grawitacyjną, to nie poddajemy się i ruszamy, by zachować pełną higienę. Zdrowy uśmiech jest niezwykle ważny i cenny. Dlatego też warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób utrzymać dobry stan uzębienia tak długo (i tak tanio), jak to tylko możliwe.

W jaki sposób powinniśmy myć zęby, aby proces był skuteczny?

Warto zacząć od tego, że nie myjemy jedynie zębów. Dziąsła są również istotne. Jakiekolwiek zaniedbania związane z nimi mogą prowadzić do przykrych następstw. Dlatego też przydaje się często szczoteczka z miękkim włosiem, aby móc nie uszkodzić naszych dziąseł podczas ich masażu. Jak powinno się myć zęby? Przede wszystkim czyścimy je wewnątrz i na zewnątrz, a także powierzchnie żujące. Dobrze jest również oczyścić język, aby odświeżyć oddech i usunąć wszelkie bakterie. Przejdźmy na chwilę do technik mycia. Wymienić ich można naprawdę wiele. Najpopularniejsza polega na szorowaniu. Pamiętajmy, że nie jest to rekomendowane przez stomatologów. Istnieje bowiem spore ryzyko powstania ubytków klinowych i odsłaniania się szyjek zębowych. Metody poleca się w zależności od preferencji oraz potrzeb. Warto polecić na przykład technikę „roll”, która polega na ustawieniu szczoteczki pod kątem 45 stopni i prowadzeniu jej wzdłuż dziąseł, wykonując jednocześnie ruchy obrotowo-wymiatające.

Jaką szczoteczkę i pastę do zębów wybrać?

Aby zachować odpowiedni stan uzębienia, warto wspomagać się wieloma środkami. Zestaw: szczoteczka, pasta, nić dentystyczna to podstawa. Jednakże mycie zębów może być znacznie przyjemniejsze. Tradycyjna, manualna szczoteczka oczyszcza zęby w około 60%. To sprawia, że warto skorzystać z rekomendowanych urządzeń. Szczoteczka soniczna jest szczególnie polecana przez specjalistów. Dzięki ultradźwiękom może usunąć bakterie zewsząd, co sprawia, że możesz mieć pewność zachowania pełnej higieny. Nieoceniona również będzie dobra pasta, tę jednak dobiera się do potrzeb. Zwróćmy uwagę na to, że palacze mają pasty stworzone dla siebie, ponieważ muszą oni szczególnie wspomagać swoje zęby. Zastanawiasz się, gdzie nabyć odpowiedni sprzęt? Odwiedź sklep HelloDent, który znajdziesz pod adresem hellodent.pl. Dostarczają oni urządzeń do gabinetów stomatologicznych, tak więc gwarantują dostęp do preparatów i szczoteczek najwyższej jakości. 
 


Źródło: Materiał partnera

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.