Wiadomości z Chorzowa

Jak właściwie wyczyścić kojec dla psa?

  • Dodano: 2019-04-11 09:00

Jeśli jesteś właścicielem czworonoga, na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważne jest to, aby odpowiednio o niego dbać.

Nie wystarczy jedynie regularne karmienie, wspólna zabawa i wizyty u weterynarza. Musimy zapewnić także naszemu psu odpowiednie miejsce do przebywania. Jeśli nie chcemy, aby nasz pupil przez cały czas swobodnie biegał po mieszkaniu czy domu, możemy kupić mu specjalną klatkę. Wiele osób decyduje się także na inwestycję w kojec dla psa, który można ustawić na zewnątrz. To dobre rozwiązanie, jeśli nie mamy ogrodzenia wokół posesji. Pojawia się jednak pytanie, jak dbać o tego typu produkty?

Jak czyścić klatkę kennelową?

Klatki kennelowe to produkty, które do złudzenia przypominają kojce, jakie możemy spotkać w wielu ogrodach. Często są też są nazywane klatkami ogrodowymi, jednak zazwyczaj mają dużo mniejsze wymiary. Ich zastosowanie również jest nieco inne. To swoistego rodzaju domek dla psa, w którym czuje się on bezpiecznie i może odpoczywać. Klatka kennelowa pozwala także uspokoić się naszemu pupilowi, jak również zabezpieczyć nas przed stratami w mieszkaniu, kiedy zostawiamy naszego czworonoga na kilka godzin bez opieki. Tego typu produkt jest wyposażony w podstawkę, na której należy umieścić wygodne legowisko. Czyszcząc klatkę musimy skupić się na kilku elementach. Od czasu do czasu warto przetrzeć szmatką kratkę, na której może zbierać się kurz. Konieczne jest także dokładne wymycie plastikowej podstawki. Nie zapomnimy o odkurzeniu materaca. Od czasu do czasu powinniśmy też wyprać pokrowiec. 

Kojec dla psa do ogrodu - jak o niego dbać?

Jeśli kupimy mały kojec ogrodowy składający się jedynie z kratkowanych ścianek, właściwie nie będziemy musieli nic robić, aby utrzymać go w czystości. Inna sprawa, jeśli w naszym ogrodzie znajdzie się duży kojec z podłogą i zadaszeniem. W przypadku tego typu modeli musimy regularnie czyścić podłogę. Możemy użyć do tego zwykłej zmiotki. Jeśli jednak na powierzchni podłogi pojawiły się trwałe zabrudzenia, będziemy musieli działać intensywniej. Do czyszczenia powierzchni możemy użyć zwykłego płynu do mycia naczyń. Innym rozwiązaniem jest działanie intensywnym strumieniem wody wydobywającym się z węża ogrodowego. Robiąc porządki w kojcu, nie możemy zapomnieć o dokładnym wyczyszczeniu misek na wodę i jedzenie. Musimy także usunąć zabrudzenia z wnętrza budy. Jeśli w psim domku znajduje się materac czy koc, również trzeba zadbać o jego dokładne wyczyszczenie.

Jak usunąć nieprzyjemny zapach z legowiska?

W trakcie sprzątania klatki kennelowej czy kojca możemy zauważyć, że znajdujące się w środku legowisko nieprzyjemnie pachnie i mimo wyprania go w pralce nadal wydziela drażniącą woń. Jak się jej pozbyć? Dobrym sposobem jest użycie specjalnego sprayu maskującego nieprzyjemne zapachy. Tego typu produkt kosztuje do kilkudziesięciu złotych, więc jego zakup nie stanowi zbyt dużego obciążenia dla domowego budżetu.
 

Komentarze (2)    dodaj »

  • Kakadu

    Pamiętam stare kojce z PRL robione z płyt wiórowych itp. Dramat do czyszczenia. Ja polecam wykorzystać jako podłogę do kojca płyty MPB. Nowoczesny materiał, który się nie rysuje i jest odporny na zarysowania, obicia itp ale co najważniejsze nie pochłania brudu i bardzo łatwo się go czyści!

  • Pogromca głupoty

    Ehhh jak ja nie lubię redaktorków narzucajacych innym własne zdanie, tracisz kobieto wiele pisząc, że "kosztuje do kilkudziesięciu złotych, więc jego zakup nie stanowi zbyt dużego obciążenia dla domowego budżetu". A właśnie że kuwa stanowi! Stać mnie, ale uważam że taki szit w psikaczu zapłacony w cenie powyżej 20zl to duży i nie wart swojej ceny wydatek. Więc na następny raz to, czy coś jest dużym obciazeniem dla budzetu domowego czy małym, zostaw ocenie samym czytelnikom.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.