Wiadomości z Chorzowa

Jak wygląda czyszczenie studzienek kanalizacyjnych i rurociągów?

  • Dodano: 2021-10-14 12:00

Chociaż kanalizacja jest stosunkowo młodym wynalazkiem ludzkości, trudno wyobrazić sobie bez niej życie. Pomyśl, jak bardzo sparaliżowałaby Twoją firmę awaria studzienki przemysłowej. Dbanie o czystość studzienek i rurociągów powinna więc być priorytetem przedsiębiorców. Tylko komu właściwie zlecić to zadanie?

Czyszczenie studzienek kanalizacyjnych – metoda na uniknięcie zatorów

O tym, że w studzience pojawiły się osady dowiadujemy się dopiero wtedy, gdy zmniejsza się średnica rury. Najczęściej widać to podczas ulewy, kiedy niestety jest już za późno. Właśnie dlatego tak ważna jest rutyna. Czyszczenie studzienek kanalizacyjnych jest niezbędne, aby zapobiec powstawaniu zatorów. Co rusz zdarza się, że do kanalizacji wpadną jakieś środki higieniczne lub inne niepożądane przedmioty. Poza tym w rurociągach tworzy się naturalny osad. Zsumowanie tych zanieczyszczeń sprawia, że ryzyko niedrożności wzrasta. W przypadku studzienek przemysłowych awaria może spowodować paraliż całej firmy. Co ważne, taka sytuacja naraża pracowników na niebezpieczeństwo, nie wspominając już o tym, że jest po prostu niekomfortowa. Aby tego uniknąć, należy mniej więcej raz w roku wykonywać gruntowne czyszczenie studzienek kanalizacyjnych. Oczywiście nie samodzielnie. 

Czyszczenie studzienek kanalizacyjnych – skorzystaj z pomocy profesjonalistów

Czyszczenie studzienek kanalizacyjnych jest o niebo łatwiejsze, gdy do dyspozycji mamy profesjonalny sprzęt. Z reguły osoby prywatne nie mogą pochwalić się posiadaniem specjalistycznych urządzeń czyszczących. Na szczęście istnieją firmy, które zapewniają kompleksowe czyszczenie. Należy do nich między innymi Makowski Industrieservice https://makowskimis.eu/oferta/rurociagi/. Specjaliści usuwają zanieczyszczenia gromadzące się w rurociągach za sprawą odkurzacza przemysłowego. Zamontowany w nim agregat idealnie sprawdza się do wciągania szlamu, cieczy, materiałów sypkich oraz innych zanieczyszczeń. Dzięki temu urządzeniu czyszczenie studzienek kanalizacyjnych jest szybsze i efektywniejsze.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.