Wiadomości z Chorzowa

Jaki jest najlepszy sposób nadania przesyłki?

  • Dodano: 2021-05-05 13:15

W dobie sklepów internetowych i ogromnych możliwości, jakie pojawiają się w związku z tym się pojawiają możliwość wykonywania przesyłek w sposób wygodny i komfortowy jest niezwykle ważna. Nie tylko firmy czy sklepy korzystają z tej opcji – także osoby prywatne z powodzeniem mogą to robić. Firmą przesyłkową, której popularność w ostatnim czasie nie bez powodu znacznie rośnie jest InPost, znany przede wszystkim z ulokowanych w wielu miejscach w Polsce Paczkomatów.

  1. W jaki sposób nadać paczkę w Paczkomacie InPost?
  2. Dlaczego warto korzystać z Paczkomatów?

Przyjrzyjmy się zatem możliwościom, jakie dają klientom Paczkomaty InPost.

W jaki sposób nadać paczkę w Paczkomacie InPost?

InPost to przede wszystkim tania paczka – właśnie za niskie ceny i intuicyjne Paczkomaty pokochało tę firmę tak wielu klientów. Sposoby nadania paczki za pomocą właśnie Paczkomatu są dwa: można to zrobić bezpośrednio przez Internet lub skorzystać z aplikacji na telefon InPost Mobile. Poniżej omówimy poszczególne kroki nadawania przesyłki.

Sposób pierwszy – nadanie paczki przez Internet

Sposób ten jest niezwykle prosty i intuicyjny, wymaga jednak posiadania drukarki. Pierwszym krokiem powinno być wejście na stronę inpost.pl/SzybkieNadania/ , na której znajduje się formularz do uzupełnienia. Po wpisaniu wszystkich danych i dokonaniu wpłaty online za przesyłkę zostanie przesłana etykieta, którą należy wydrukować i przykleić na paczkę. Istotne jest, aby została ona wydrukowana wyraźnie i dane, znajdujące się na niej były czytelne. Następnie należy udać się do Paczkomatu. Na ekranie, który posiada każdy Paczkomat należy wybrać opcje, związane z nadaniem przesyłki. Następnie należy zeskanować kod, który znajduje się na wydrukowanej etykiecie. Po wykonaniu tych czynności jedna ze skrytek otworzy się – należy umieścić w niej przesyłkę i starannie ją zamknąć.

Sposób drugi – nadanie paczki poprzez aplikację

Nadanie przesyłki przy pomocy aplikacji InPost nie wymaga drukowania etykiety, a jest równie proste jak sposób pierwszy. Wystarczy w zainstalowanej aplikacji wybrać środkową ikonkę ze strzałką i wypełnić formularz. Następnie, po opłaceniu przesyłki w aplikacji powinien pojawić się kod QR oraz kod składający się z dziewięciu cyfr. Kolejnym krokiem jest udanie się do Paczkomatu, gdzie należy zeskanować kod QR oraz wpisać kod nadania, po czym umieścić przesyłkę w skrytce. Krótki poradnik jak nadać paczkę w Paczkomacie znajduje się także na stronie internetowej InPost – warto się z nim zapoznać oraz obejrzeć filmik instruktażowy.

Dlaczego warto korzystać z Paczkomatów?

Wygoda to tylko jeden z powodów, dla których Paczkomaty InPost są najlepszym sposobem nadawania przesyłek. Dla wielu osób istotne jest, że działają one 24/7, co pozwala odebrać i wysłać paczkę o dowolnej porze. Ponadto, Paczkomaty znajdują się w strategicznych miejscach, dzięki czemu z niemalże każdego miejsca w Polsce można wysłać przesyłkę i nie trzeba specjalnie dojeżdżać do punktu odbioru – najczęściej jest on bowiem w okolicy, po drodze z pracy lub koło sklepu. Taka lokalizacja pozwala także na dbanie o środowisko. Kurierzy dowożą paczki w jedno miejsce, a nie bezpośrednio do mieszkań, dzięki czemu zmniejszana jest ilość zużytej benzyny oraz emisji szkodliwych spalin. Dodatkowo niska, konkurencyjna cena sprawia, że wielu klientów postanawia korzystać z usług firmy InPost. Podsumowując– korzystanie z Paczkomatów to wygoda, tania paczka oraz działanie dobre dla środowiska – dlaczego zatem nie zacząć z nich korzystać?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.