Wiadomości z Chorzowa

Jazda na snowboardzie? Pamiętaj o odpowiednim ubiorze

  • Dodano: 2022-12-14 08:30, aktualizacja: 2022-12-14 08:40

Jazda na snowboardzie to jeden ze sportów zimowych, po które sięgamy najczęściej. Potrafi przynieść wiele radości oraz satysfakcji z nauki kolejnych sztuczek. Jednak o ostatecznym poziomie zadowolenia decydują nie tylko nasze umiejętności, ale także pogoda, którą spotkamy na stoku. Jeśli nie chcemy dać się jej zaskoczyć, powinniśmy zapewnić sobie strój przystosowany do jazdy na snowboardzie we wszystkich warunkach. Zatem od czego zacząć? O czym warto pamiętać przy kompletowaniu odzieży na snowboard?

Podstawowe części garderoby każdego snowboardzisty

Przed wyjazdem w góry należy wyposażyć się choć w główne elementy, które będą konieczne do komfortowych zjazdów na snowboardzie. Mimo że istnieje możliwość wypożyczenia samej deski, specjalnych butów czy kasku, powinniśmy zdecydować się na zabranie ze sobą odpowiedniej odzieży. Przede wszystkim strój sportowy do jazdy na snowboardzie musi zapewniać ciepło i nie przepuszczać wilgoci z zewnątrz. Do jego podstawowych elementów można zaliczyć: bieliznę termoaktywną, kurtkę i spodnie snowboardowe, a także rękawiczki. 

Bielizna termoaktywna zadba o utrzymanie właściwej temperatury ciała. Ważne, żeby była stworzona z materiałów, które będą przepuszczać zgromadzoną na naszej skórze wilgoć. Zaoszczędzi nam nieprzyjemnego uczucia lepkości nawet po największym wysiłku. Dzięki odpowiedniej bluzce z długim rękawem i legginsom będziemy czuć się komfortowo przez cały dzień na stoku. Kolejną warstwą, która zapewni nam optymalną temperaturę ciała, jest odzież wierzchnia. Składa się na nią kurtka snowboardowa oraz spodnie snowboardowe. Kluczowe jest, aby chroniły one nasz organizm przed wyziębieniem nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych. Wygodna kurtka powinna zagwarantować nam ochronę przed śniegiem, zimnym wiatrem i niskimi temperaturami, a do tego być nieprzemakalna oraz funkcjonalna. Nie może być ona zbyt ciężka, ponieważ będzie nam to utrudniać swobodne poruszanie się. 

Spodnie snowboardowe – jakie wybrać?

Podobnie jest w przypadku spodni snowboardowych. Jeśli wybierzemy te wykonane ze zbyt grubego materiału, będą blokować nam ruch, przez co stracimy więcej sił na przemieszczanie się niż na samej jeździe. Chcąc kupić komfortowe spodnie snowboardowe męskie, powinniśmy zwrócić uwagę na szereg rzeczy. Przede wszystkim to, z jakiego materiału są wykonane – najlepiej sprawdzi się ten syntetyczny lub piankowy. Spodnie snowboardowe muszą zapewnić nam komfort termiczny, dlatego poza ciepłem powinny gwarantować także tzw. oddychalność. Poza tym ważne jest, aby nogawki uniemożliwiały przedostawanie się śniegu do środka, dlatego przydatne okaże się np. regulowanie ich obwodu u kostek. Pamiętajmy także, żeby wybrać odpowiednią długość spodni, najlepiej jeśli sięgają do połowy naszego buta. To jedynie podstawowe właściwości, które dobre spodnie snowboardowe powinny spełniać. Jednak ich szeroki wybór oferuje nam więcej możliwości, dlatego śmiało możemy dopasować je do indywidualnych wymagań. 

Wioletta BaborskaWioletta Baborska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.