Wiadomości z Chorzowa

Krematorium dla zwierząt - w jaki sposób działa i dlaczego warto po nie sięgnąć?

  • Dodano: 2021-05-05 13:45, aktualizacja: 2021-08-09 10:54

Ludzie mają to do siebie, że bardzo związują się ze zwierzętami domowymi, które czy to kupują, czy też przygarniają pod własny dach. Faktem jest jednak, że zwierzątka te w większości przypadków żyją o wiele krócej niż oni. Jest to przykre, jednak w pełni naturalne. Gdy przychodzi czas, kiedy zwierzątko umiera, oczywistym jest, że chce się je pożegnać w tak godny sposób, jak to tylko możliwe. Podczas gdy do niedawna takiej możliwości za bardzo nie było, dziś tak właściwie się ona pojawiła. Mowa o krematorium dla zwierząt. Miejsca tego typu cieszą się dziś bardzo dużym powodzeniem. Jak tak właściwie działają i na jakie korzyści można liczyć przy sięgnięciu po nie? O tym opowiemy w dzisiejszym wpisie.

 

Jak działa krematorium dla zwierząt?

Krematoria dla zwierząt http://animaleden.pl/ istnieją już od tak długiego czasu, że można z łatwością określić schemat działania większości z nich. Warto się z nim zapoznać, by być przygotowanym na tego typu - dość niecodzienną i nietypową - współpracę. Poniżej przedstawiamy podstawowe kroki, jakich podejmuje się krematorium tuż po śmierci zwierzaka i po skontaktowaniu się z nim przez klienta.

  1. Doradztwo po stracie zwierzęcia - krematoria bardzo często zatrudniają psychologów, którzy są w stanie pomóc w radzeniu sobie z konkretnym problemem. Doradztwo obejmuje nie tylko ich pomóc, ale i wskazanie jednej z opcji na godne pożegnanie zwierzaka oraz zasugerowanie najlepszych dalszych kroków ku jego pochowaniu.
  2. Bezpośredni odbiór ciała - profesjonalne krematorium jest w stanie odebrać ciało zwierzaka w tempie ekspresowym z miejsca zamieszkania. Czas odbioru ma tutaj zdecydowanie największe znaczenie - zwłaszcza, że ciała zwierząt szybko się rozkładają i wywołują bardzo nieprzyjemny zapach. W dłuższej perspektywie zaś są w stanie być szkodliwe dla ludzi. Samodzielny transport zwierzęcia może być kłopotliwy - zwłaszcza jeśli to było dość duże, a nie posiada się własnego środka transportu.
  3. Kremacja - z uwagi na aktualne obłożenie, większość krematoriów nie dokonuje jej natychmiast. Ta zazwyczaj odbywa się w przeciągu tygodnia od odebrania zwierzaka, o czym jego właściciele są oczywiście informowani. Wszystko tutaj zależy oczywiście od opcji, którą się wybierze. Zazwyczaj jednak klienci decydują się na kremację indywidualną, w której możliwe jest pozyskanie prochów własnego zwierzaka.
  4. Przekazanie pamiątek - każde krematorium jako opcję daje swoim klientom możliwość sięgnięcia po pamiątki. Te przybierać mogą różną formę, a często związane są z prochami zwierzaka (choć nie jest to konieczność). Ludzie najchętniej decydują się na urny, które można umiejscowić we własnym domu, specjalne talizmany (często z zawartością prochów), ale też odciski łapek zwierzęcia, zazwyczaj na wszelkiego rodzaju glinianych przedmiotach (do dowolnego wyboru).

 

Jakie krematorium wybrać?

Choć same w sobie krematoria wciąż uważane są za stosunkowo niszowe, powstaje ich coraz więcej, co jest bezpośrednim wynikiem ich wzrastającej popularności. Jakie zatem krematorium wybrać, by być z niego zadowolonym? Opcją zdecydowanie najprostszą jest postawienie na firmę cieszącą się na naszym rynku odpowiednio dużym zainteresowaniem i renomą. Idealnym przykładem takowego jest krematorium Animal Eden, które działa na rynku już od bardzo dawna, a które swoje usługi świadczy na absolutnie najlepszym poziomie. Nie zawsze jest jednak taka możliwość, a pomocy takowego - co naturalne - potrzebuje się jak najszybciej. Co wtedy? Trzeba znaleźć alternatywę.

Przy jej poszukiwaniu warto zwrócić uwagę przede wszystkim na lokalizację. Im ona bliższa miejscu zamieszkania, tym lepiej. Ważne jest, aby krematorium pozwalało uzyskać pamiątki po zwierzaku - czy to wszelkiego rodzaju urny, czy też chociażby jego odciski łapek. Bardzo istotne jest też to, by dawało możliwość zamówienia transportu ciała. Jego przewiezienie bardzo często jest czymś nader kłopotliwym. Czymś, czego nie każdy jest się w stanie podjąć. Choć oczywistym jest, że przy wyborze krematorium patrzy się również na cenę, ta powinna mieć marginalne znaczenie. Zwłaszcza że kremacji nie dokonuje się (na szczęście) codziennie czy często.

Chcąc wybrać jak najlepsze krematorium, warto porównać ofertę prezentowaną przez co najmniej kilka miejsc tego typu. Wtedy też pozyska się pełne informacje na ich temat i będzie się mogło mieć pewność, że zadbało się o jak najlepsze ostatnie miejsce dla własnego pupila.

 

Podsumowanie

Krematorium dla zwierząt https://lejery.edu.pl/jak-upamietnic-zmarlego-pupila/ jest miejscem, które stale zyskuje na popularności. Wynika to przede wszystkim ze zmiany relacji właścicieli zwierząt z ich pupilami. Podczas gdy te ostatnie jeszcze kilkanaście lat temu były traktowane jako czy to "żywy alarm", czy też po prostu część gospodarstwa domowego, dziś uważa się je za prawdziwych członków rodziny. Jeżeli zatem chce się pożegnać zwierzę w sposób godny oraz po prostu należyty dla członka rodziny, trzeba sięgnąć właśnie po nie. Koniecznie takie, które działa w sposób usystematyzowany i profesjonalny, proponując klientom kompleksowe i pełne zrozumienia podejście.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.