Wiadomości z Chorzowa

Mała łazienka? Zobacz jaką pralkę i suszarkę do prania najlepiej kupić

  • Dodano: 2020-03-13 07:15, aktualizacja: 2020-03-13 07:17

Mała łazienka to duży problem ze zmieszczeniem w niej całego potrzebnego wyposażenia. Warto więc wiedzieć jakie urządzenia kupić, aby zyskać jak najwięcej wolnej przestrzeni.

Polecane pralki ładowane od góry

Pralka ładowana od góry to dobry wybór pralki do małej łazienki. Przed zakupem zdecydowanie warto przejrzeć ranking najlepszych pralek ładowanych od góry, aby wiedzieć które relacje ceny do jakości wydają się najbardziej opłacalne. Pralki te charakteryzują się mniejszymi wymiarami i mniejszą pojemnością, a otwieranie od góry dodatkowo redukuje zapotrzebowanie na miejsce. Co więcej, pralka ta umożliwia wygodną obsługę w pozycji stojącej, co również niektórzy zaliczą do jej zalet.

Pralka slim – co to jest?

Określenie „slim” może bywać mylące, gdyż wcale nie chodzi tutaj o pralkę, która jest węższa w porównaniu do innych rodzajów pralek. Pralki „slim” charakteryzują się zminimalizowaną głębokością, która może wynosić maksymalnie 50 cm. Najczęściej jednak nie przekracza ona 45 cm. Pralka „slim” to dobra alternatywa dla klasycznych pralek, która pozwala na zaoszczędzenie dodatkowego miejsca w łazience.

Suszarka czy pralko-suszarka?

Elektryczna suszarka do prania to niewątpliwie przydatne urządzenie. Są 3 opcje. Można:

  • próbować znaleźć je w mniejszych rozmiarach,

  • zdecydować się na kupno suszarki kondensacyjnej, która może zostać umieszczona w dowolnym miejscu (a więc niekoniecznie w łazience), gdyż odprowadza ona wodę do specjalnego pojemnika zamontowanego wewnątrz swojej obudowy, a nie jak inne rodzaje suszarek elektrycznych – do kanalizacji. Warto w tym celu przeglądnąć rankingi, aby wiedzieć jakie suszarki do prania są polecane.

  • zamiast kupowania dwóch niezależnych urządzeń, zainwestować w urządzenie 2w1 – pralko-suszarkę. Cena takich kompaktów zaczyna się już od około 1700 zł. Musimy jednak wówczas liczyć się z gorszą wydajnością pralko-suszarki w porównaniu do jakości pracy samodzielnej suszarki.


 

Mały metraż łazienki wcale nie musi wiązać się z jej uboższym wyposażeniem. Wystarczy tylko wiedzieć, jakie sprzęty kupić i jak je ulokować.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Diana

    ja niedawno kupowałem super pralke w media expert. Mają dość spory wybór więc łatwo znaleźć model dla siebie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.