Wiadomości z Chorzowa

Najlepsza kawa, czyli którą kawę wybrać?

  • Dodano: 2021-07-14 09:30

Dobra kawa to najlepszy sposób na rozbudzenie się o poranku, kiedy myślami jesteśmy jeszcze pod kołdrą, a zaraz trzeba zacząć pracę. Świetnie sprawdza się też jako chociażby dodatek do popołudniowego deseru. Słowem klucz jest tutaj jednak przymiotnik „dobra”.

Picie kiepskiej kawy to żadna przyjemność, a wręcz przeciwnie. Żeby móc faktycznie cieszyć się z picia napoju o doskonałym smaku, trzeba najpierw dokonać dobrego wyboru przy zakupie ziaren.

Którą kawę wybrać?

Różnych gatunków i odmian kaw jest naprawdę wiele i to, która sprawdzi się najlepiej, zależy głównie od preferencji danej osoby. Z uwagi na ich uniwersalność i świetny smak, dużą popularnością cieszą się kawy Arabica i Robusta, ale oczywiście to tylko czubek góry lodowej, jeśli chodzi o dostępne obecnie typy. Warto jednak pamiętać, że niezależnie od tego, na jaki dokładnie typ kawy się zdecydujemy, wciąż trzeba wziąć pod uwagę jeszcze inne kwestie, które wpłyną na jej smak.

Mowa tutaj przede wszystkim o świeżości – najlepsze kawy to bez wątpienia takie, które były wypalane stosunkowo niedawno i nie czekały po wypaleniu miesiącami na transport do klienta, a były przechowywane jedynie przez relatywnie krótki okres. Nie trzeba być ekspertem w zakresie kawy, aby odczuć różnicę jakościową między kawą, która była magazynowana klienta, a taką, która trafiła do danej osoby w ciągu zaledwie kilku tygodni.

A może kawa bezkofeinowa?

Coraz większą popularnością cieszy się w ostatnim czasie specjalna kawa bezkofeinowa. Wspaniałym smakiem nie ustępuje ona wcale swojemu tradycyjnemu odpowiednikowi (o ile oczywiście mowa o kawie wysokiej jakości), a jednocześnie, jak sama nazwa wskazuje, pozbawiona jest kofeiny. Warto mieć taką kawę na podorędziu, gdybyśmy na przykład zamarzyli o filiżance kawy wieczorem, ale nie mogli wypić wersji kofeinowej, ponieważ utrudniłaby nam zaśnięcie.

W ramach urozmaicenia, poza kawą warto przy okazji zaopatrzyć się w zapas wysokiej jakości herbaty – ciekawą opcją jest na przykład niebieska herbata. Nawet, jeśli ktoś nie pała wielką sympatią do tego napoju i preferuje kawę, to biorąc pod uwagę mnogość dostępnych opcji, każdy zapewne będzie w stanie znaleźć coś dla siebie. Warto eksperymentować i regularnie wypróbowywać nowe smaki, ponieważ może się okazać, że nawet nie podejrzewamy, że któryś typ herbaty (czy kawy) nam zasmakuje, a stanie się naszym ulubionym.

Zapraszamy też do zapoznania się z zawartością witryny polskienewsy.com. Często pojawiają się w niej właśnie tego typu ciekawostki i poradniki, które niejednokrotnie mogą okazać się przydatne.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.