Wiadomości z Chorzowa

Najlepsze konto bankowe dla seniora

  • Dodano: 2022-12-19 06:00, aktualizacja: 2022-12-15 07:32

Mogłoby się wydawać, że idealne konto dla seniora niczym nie różni się od standardowych kont bankowych. W praktyce jednak takie osoby rzadziej korzystają z bankowości internetowej, nie potrzebują dostępu do większości dodatkowych funkcji i zależy im na uniknięciu niepotrzebnych opłat za prowadzenie rachunku lub wydanie karty. Należy mieć to na uwadze przy wyborze konta osobistego dla starszej osoby. Równie istotne jest to, że takie konto bankowe powinno być bardzo proste w obsłudze, aby senior nie musiał się denerwować i tracić czasu na szukanie informacji na temat tego, w jaki sposób może wysłać przelew lub otworzyć lokatę.

  1. Czym powinno wyróżniać się konto dla seniora?
  2. Ułatwiony dostęp do bankowości internetowej
  3. Darmowe wypłaty gotówki z konta osobistego
  4. Gdzie szukać informacji o kontach bankowych dla seniorów?

Na szczęście w celu znalezienia odpowiedniego konta wcale nie trzeba samodzielnie zapoznawać się z ofertami poszczególnych banków. Wystarczy skorzystać z nowego rankingu, w którym uwzględnione zostały wszystkie popularne banki. Dzięki temu możesz łatwo sprawdzić, czy konto oferowane przez ING Bank Śląski sprawdzi się w przypadku seniora, czy może jednak lepiej wybrać Bank Pocztowy lub Alior Bank. Ranking zawiera również linki pozwalające łatwo założyć konto drogą elektroniczną, jednak jeżeli ktoś preferuje tradycyjne rozwiązania, zawsze może zrobić to osobiście w pobliskiej placówce banku. Należy jednak pamiętać o tym, że zakładając konto przez internet, można zazwyczaj skorzystać z lepszych ofert.

Czym powinno wyróżniać się konto dla seniora?

Starsi użytkownicy kont bankowych raczej nie potrzebują dostępu do zakładki z promocjami, cashbacków, błyskawicznych przelewów czy innych tego typu rzeczy. Najważniejsze jest, aby mogli łatwo korzystać z karty płatniczej, a ewentualna wypłata gotówki nie narażała ich na konieczność zapłacenia wysokich prowizji.

Ułatwiony dostęp do bankowości internetowej 

Warto natomiast zwrócić uwagę na to, czy wybrane konto zapewnia dostęp do intuicyjnego systemu bankowego. Dzięki temu senior będzie mógł opłacać rachunki bez ponoszenia niepotrzebnych opłat. Taki system musi być na tyle prosty w obsłudze, aby starsza osoba nie miała problemów ze znalezieniem niezbędnych opcji. Jeżeli natomiast nagle pojawiłyby się jakieś problemy, bank powinien oferować sprawną obsługę telefoniczną.

Darmowe wypłaty gotówki z konta osobistego

Chociaż płacenie kartą jest bardzo wygodne i oszczędza czas, to jednak starsze osoby wciąż stawiają przede wszystkim na transakcje bezgotówkowe. Zakładając konto dla seniora, warto więc sprawdzić w umowie lub skontaktować się z przedstawicielem banku i zapytać o to, czy w razie potrzeby będzie można liczyć na bezpłatną wypłatę gotówki zarówno w bankomatach, jak i oddziałach banku.

Gdzie szukać informacji o kontach bankowych dla seniorów?

Jak widać, jest wiele rzeczy, które trzeba zweryfikować przed otworzeniem konta dla seniora. Warto więc skorzystać z rankingu, który jest stale aktualizowany i zawiera szczegółowe opisy najlepszych kont dedykowanych starszym osobom. Zestawienie dostępne jest na stronie cleverprofit.pl/ranking-kont-dla-seniora/, dzięki czemu każdy może z niego skorzystać w dogodnym dla siebie momencie. W rankingu znalazły się konta oferowane między innymi przez Santander Bank Polska, Nest Bank, mBank, Bank Pekao i wiele innych banków. Część z nich oferuje obecnie promocyjne warunki dla osób, które otworzą nowe rachunki. Dzięki temu senior może zgarnąć dodatkową premię za korzystanie z konta.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.