Wiadomości z Chorzowa

Najpopularniejsze fakty i mity na temat ciepła sieciowego

  • Dodano: 2022-07-11 07:00, aktualizacja: 2022-07-18 08:26

Ciepło sieciowe to standard nowoczesnego budownictwa, który gwarantuje nie tylko komfort i niezawodność, ale również stabilny poziom opłat oraz możliwość dostaw energii cieplnej przez cały rok. W Polsce ciepło z sieci to jeden z najpopularniejszych sposobów ogrzewania budynków mieszkalnych, biurowych czy użyteczności publicznej. Mimo to wciąż można spotkać się z krążącymi na jego temat mitami. Warto je obalić, aby móc w pełni poznać zalety ogrzewania z miejskiej sieci ciepłowniczej.

1.

MIT

Ogrzewanie z miejskiej sieci działa tylko w sezonie grzewczym, a o jego

włączeniu lub wyłączeniu decyduje wyłącznie dystrybutor.

FAKT

Z ciepła sieciowego możemy korzystać przez cały rok.

Ciepło sieciowe jest dostępne niezależnie od pory roku. Pojęcie „sezonu grzewczego” to już przeszłość, ponieważ dziś sami decydujemy, kiedy i jak bardzo chcemy ogrzać swoje mieszkanie, biuro, lokal użytkowy czy każdy inny budynek podłączony do miejskiej sieci. Jest to możliwe dzięki automatyce pogodowej. Oznacza to, że kiedy temperatura spada poniżej określonego poziomu, np. 15°C, ogrzewanie włączy się automatycznie, niezależnie czy taka sytuacja będzie miała miejsce w lipcu czy w październiku.

2.

MIT

Proces przyłączenia do sieci ciepłowniczej jest skomplikowany, a załatwienie formalności żmudne i czasochłonne.

Jeśli dystrybutor potwierdzi możliwość przyłączenia budynku do sieci, oznacza to zielone światło dla dalszego działania, czyli złożenia wniosku o wydanie warunków technicznych przyłączenia. Do wniosku należy dołączyć dokument potwierdzający prawo do korzystania z obiektu, do którego będzie dostarczane ciepło oraz plan zabudowy lub szkic sytuacyjny, określający lokalizację tego obiektu w stosunku do istniejącej sieci ciepłowniczej oraz innych obiektów.

FAKT

Podłączenie do sieci ciepłowniczej w obszarze zasilania CEZ Chorzów składa się zaledwie z 4 kroków, a przedstawiciele elektrociepłowni mogą udzielić szeroko pojętego wsparcia deweloperom oraz administratorom budynków mieszkalnych wielorodzinnych czy użyteczności publicznej. Eksperci pomogą w załatwieniu formalności i pozyskaniu znaczącego dofinansowania inwestycji, której celem jest podłączenie budynku do sieci ciepłowniczej, a tym samym wymiana systemu ogrzewania i podgrzewania wody użytkowej na komfortowy i bezpieczny.

3.

MIT

Za ciepło sieciowe płacimy przez cały rok i nie mamy wpływu na wysokość rachunków.

FAKT

Użytkownicy ciepła sieciowego płacą jedynie za energię, któzużyją, a więc mają pełną kontrolę nad wydatkami. Możliwość stosowania automatyki pogodowej oraz regulowanie termostatyczne pozwalają na racjonalne ogrzewanie mieszkania, biura, lokalu użytkowego itp. niezależnie od pory roku.

Więcej informacji na stronach:

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.