Wiadomości z Chorzowa

Nauka angielskiego dla zabieganych. Jak znaleźć na nią czas?

  • Dodano: 2020-05-08 13:45

Nauka języków może być wielką i pożyteczną przygodą, ale nie każdy ma na nią czas. Zabiegani i zapracowani, nie mamy możliwości, aby zapisać się do szkoły językowej. Wciąż jednak zależy nam na karierze, podróżowaniu, odkrywaniu nowych znajomości i powiększaniu horyzontów. Co zrobić w takiej sytuacji? Wystarczy postawić na nowoczesne metody nauczania.

Dopasuj naukę do siebie 

Nauka języków kojarzy się wielu wyłącznie z repetytorium gramatycznym i obszernymi pracami domowymi. W rezultacie godziny spędzone nad czasami, stroną bierną czy zaimkami skutecznie zniechęciły niektórych z nas do kontynuowania przygody z angielskim. Tymczasem nauka języka wcale nie musi tak wyglądać. Dobrym pomysłem jest wypróbowanie którejś z nowoczesnych platform edukacyjnych w Internecie. Doskonale sprawdzi się aplikacja Babbel, dzięki której nauka stanie się nie tylko przyjemna, lecz także bardzo wygodna. Babbel oferuje krótkie lekcje na wszystkich poziomach zaawansowania. Kursy w ramach aplikacji zostały opracowane przez międzynarodowych lingwistów i dydaktyków, dla których najważniejsze są umiejętności komunikacyjne użytkowników. Dlatego większość ćwiczeń w Babbel opiera się na dialogach z życia wziętych, czyli codziennych rozmowach, które pomagają nabrać niezbędnej pewności i płynności w mówieniu. Aplikacja jest dostępna w telefonie i tablecie, a także na komputerze. 

Nauka na co dzień

Jak nauczyć się angielskiego bez konieczności zapisywania się na kolejny kurs w szkole językowej? Jest na to sposób: codzienne lekcje, które pomogą w wyrobieniu odpowiedniego nawyku. Aplikacja językowa może nam w tym bez wątpienia pomóc, lecz istnieje szereg czynności, które także okażą się przydatne. Oglądanie filmów z angielskimi napisami, czytanie anglojęzycznych serwisów internetowych czy ulubionych  książek, ale tym razem w języku Szekspira. Starajmy się także jak najczęściej rozmawiać z naszymi zagranicznymi przyjaciółmi i znajomymi. Im częściej będziemy mieć kontakt z językiem angielskim, tym szybciej zauważymy postępy w naszej nauce. 

Pokonać barierę językową

Wielu z nas podejmuje się nauki języka z uwagi na pracę. Chcemy ubiegać się o awans, skorzystać z możliwości wyjazdu w delegację czy po prostu zamienić dotychczasową firmę na międzynarodową korporację. Jednak brak pewności siebie i bariera językowa skutecznie nas powstrzymują przed podjęciem jakichkolwiek kroków. Sposobem na wyjście z tego impasu jest wyrobienie w sobie nawyku regularnej nauki. Tylko jak to zrobić? Wystarczy połączyć naukę języka z codzienną czynnością, na przykład poranną kawą czy podróżą do pracy. Taka nauka nie zajmuje dużo czasu. Wystarczy jednak, by z czasem nabrać pewności i większej płynności w mówieniu. Ponadto warto sobie powtarzać, że bariera językowa to problem, który dotyczył i dotyczy wszystkich osób. Nie jest niczym nadzwyczajnym. Wręcz przeciwnie, jest integralnym etapem nauki, który po prostu należy przejść. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.