Wiadomości z Chorzowa

Nauka angielskiego dla zabieganych. Jak znaleźć na nią czas?

  • Dodano: 2020-05-08 13:45

Nauka języków może być wielką i pożyteczną przygodą, ale nie każdy ma na nią czas. Zabiegani i zapracowani, nie mamy możliwości, aby zapisać się do szkoły językowej. Wciąż jednak zależy nam na karierze, podróżowaniu, odkrywaniu nowych znajomości i powiększaniu horyzontów. Co zrobić w takiej sytuacji? Wystarczy postawić na nowoczesne metody nauczania.

Dopasuj naukę do siebie 

Nauka języków kojarzy się wielu wyłącznie z repetytorium gramatycznym i obszernymi pracami domowymi. W rezultacie godziny spędzone nad czasami, stroną bierną czy zaimkami skutecznie zniechęciły niektórych z nas do kontynuowania przygody z angielskim. Tymczasem nauka języka wcale nie musi tak wyglądać. Dobrym pomysłem jest wypróbowanie którejś z nowoczesnych platform edukacyjnych w Internecie. Doskonale sprawdzi się aplikacja Babbel, dzięki której nauka stanie się nie tylko przyjemna, lecz także bardzo wygodna. Babbel oferuje krótkie lekcje na wszystkich poziomach zaawansowania. Kursy w ramach aplikacji zostały opracowane przez międzynarodowych lingwistów i dydaktyków, dla których najważniejsze są umiejętności komunikacyjne użytkowników. Dlatego większość ćwiczeń w Babbel opiera się na dialogach z życia wziętych, czyli codziennych rozmowach, które pomagają nabrać niezbędnej pewności i płynności w mówieniu. Aplikacja jest dostępna w telefonie i tablecie, a także na komputerze. 

Nauka na co dzień

Jak nauczyć się angielskiego bez konieczności zapisywania się na kolejny kurs w szkole językowej? Jest na to sposób: codzienne lekcje, które pomogą w wyrobieniu odpowiedniego nawyku. Aplikacja językowa może nam w tym bez wątpienia pomóc, lecz istnieje szereg czynności, które także okażą się przydatne. Oglądanie filmów z angielskimi napisami, czytanie anglojęzycznych serwisów internetowych czy ulubionych  książek, ale tym razem w języku Szekspira. Starajmy się także jak najczęściej rozmawiać z naszymi zagranicznymi przyjaciółmi i znajomymi. Im częściej będziemy mieć kontakt z językiem angielskim, tym szybciej zauważymy postępy w naszej nauce. 

Pokonać barierę językową

Wielu z nas podejmuje się nauki języka z uwagi na pracę. Chcemy ubiegać się o awans, skorzystać z możliwości wyjazdu w delegację czy po prostu zamienić dotychczasową firmę na międzynarodową korporację. Jednak brak pewności siebie i bariera językowa skutecznie nas powstrzymują przed podjęciem jakichkolwiek kroków. Sposobem na wyjście z tego impasu jest wyrobienie w sobie nawyku regularnej nauki. Tylko jak to zrobić? Wystarczy połączyć naukę języka z codzienną czynnością, na przykład poranną kawą czy podróżą do pracy. Taka nauka nie zajmuje dużo czasu. Wystarczy jednak, by z czasem nabrać pewności i większej płynności w mówieniu. Ponadto warto sobie powtarzać, że bariera językowa to problem, który dotyczył i dotyczy wszystkich osób. Nie jest niczym nadzwyczajnym. Wręcz przeciwnie, jest integralnym etapem nauki, który po prostu należy przejść. 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.