Wiadomości z Chorzowa

Nowoczesne technologie w zakupach online

  • Dodano: 2020-03-06 07:45, aktualizacja: 2020-03-06 07:59

Sposób, w jaki obecnie możemy kupować artykuły spożywcze, zmienił się nie do poznania na przestrzeni kilku ostatnich lat. Kasy samoobsługowe są codziennością, ale sklepy spożywcze, w których nie ma personelu to wciąż dla nas nowość. A to niejedyna rewolucja, jakiej możemy spodziewać się w branży spożywczej. Coraz większy wpływ na zakupy spożywcze mają sklepy, które oferują produkty spożywcze przez internet.


Świeże bułeczki z dostawą do domu
Jeszcze do niedawna zakupy online mogli robić przede wszystkim mieszkańcy Warszawy i Krakowa. Dziś, praktycznie cała Polska może w jakiś sposób z tej metody robienia zakupów spożywczych. Wystarczy, że wybierzemy odpowiedni sklep i dodamy potrzebne produkty do wirtualnego koszyka, by już wkrótce zapukał do nas kurier z naszym zamówieniem. Jednak to nie jedyne zmiany, jakie przygotowała dla nas branża e-grocery.


Zakupy spożywcze online z Lodówkomatu
Paczkomaty błyskawicznie podbiły rynek dostaw przeróżnych produktów zakupionych w sieci. A tym, czym paczkomaty stały się dla sklepów internetowych, mogą stać się lodówkomaty dla supermarketów online. A czym są lodówkomaty?


To maszyny, które składają się ze skrytek, w których utrzymywana jest wybrana temperatura. Dzięki temu można w nich przechowywać produkty wymagające niskich temperatur, takie jak mięsa czy mrożonki.


Pierwsze lodówkomaty mogą testować mieszkańcy Warszawy i Krakowa. W obu miastach postawiono maszyny ze skrytkami o 3 strefach temperaturowych:
 

  • skrytki o stałej temperaturze: +16C,

  • skrytki chłodzone: od 0 do +4C,

  • skrytki mrożone: -18C.


Jeśli lodówkomaty zyskają zwolenników i zwiększą swoją skalę działania, odbiór zakupów spożywczych online będzie jeszcze prostszy. Bardzo podobne rozwiązanie do Lodówkomatów stanowią również Coolomaty, do których zamówienia dostarcza już między innymi Auchan Direct (sprawdź kody rabatowe Auchan Direct).


Wyrecytuj zamówienie do telefonu...
Zakupy spożywcze będą coraz bardziej wygodne. Tak przynajmniej twierdzi sklep Frisco (sprawdź kody rabatowe Frisco), który umożliwił klientom składanie zamówień poprzez asystenta Google w telefonie. Wydając kilka prostych komend, by błyskawicznie złożyć zamówienie na potrzebne artykuły spożywcze. Dzięki temu bez trudu zrobisz zakupy podczas spaceru czy stania w korku w drodze do domu.


...lub do lodówki
To jednak nie koniec nowinek technologicznych od Frisco. Niedawno sklep połączył swoje siły z marką Samsung, dzięki czemu zamówienie na zakupy spożywcze online złożysz i opłacisz bezpośrednio poprzez multimedialną lodówkę. Bez konieczności użycia telefonu, tabletu czy komputera.

Świat zakupów spożywczych online jeszcze nie raz nas zaskoczy. Jeśli jednak wszelkie zmiany ułatwią nam codzienne zakupy, to na pewno zostaną dobrze przyjęte przez klientów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.