Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Podaruj lot w tunelu aerodynamicznym w Katowicach jako prezent na Walentynki!

  • Dodano: 2019-02-01 08:00, aktualizacja: 2019-02-01 08:08

Prezent na Walentynki nie musi być nudny. Gdy ma być jedyny w swoim rodzaju, warto wybrać lot w tunelu aerodynamicznym!

Kartki z życzeniami, przytulanki, słodycze, kwiaty, biżuteria czy bielizna – to tylko niektóre upominki na Dzień Zakochanych, który obchodzony jest 14 lutego. Takie podarunki nie satysfakcjonują jednak każdego. Gdy prezent na Walentynki ma być jedyny w swoim rodzaju, doskonałym wyborem będzie tunel aerodynamiczny – lot w nim możliwy jest także w Katowicach.

Czym dokładnie jest tunel aerodynamiczny? Na czym polegają loty w aerotunelu? Kto może wziąć w nich udział? W końcu, ile musimy zapłacić za taką rozrywkę?

Tunel aerodynamiczny - lot bez skrzydeł

Najczęściej tunele aerodynamiczne kojarzone są z konstrukcjami służącymi do prowadzenia badań aerodynamiki. Pod tym terminem kryje się jednak jeszcze jeden rodzaj tunelu o pionowej orientacji, który służy do imitacji warunków panujących podczas spadania w przestworzach.

Swobodne spadanie, czyli spadanie bez otwartego spadochronu, przez długi czas było dostępne tylko dla skoczków spadochronowych. Teraz jednak podobny efekt daje tunel aerodynamiczny – dzięki niemu można latać bez skrzydeł!

Znajdujące się w aerotunelu wentylatory potrafią nadać strugom powietrza prędkość wynoszącą nawet ponad 300 kilometrów na godzinę. Osoba, która znajduje się wówczas w tunelu aerodynamicznym, może unieść się w górę. Poprzez odpowiednie ułożenie ciała może wykonywać różne ewolucje – dokładnie jak przy swobodnym spadaniu ze spadochronem.

Przez długi czas tunele aerodynamiczne były otwarte tylko dla skoczków spadochronowych – teraz jednak może korzystać z nich niemalże każdy, kto chciałby spędzić wyjątkowy, niezapomniany czas!

Kto może latać w aerotunelu?

Zasadniczo, w tunelach aerodynamicznych mogą latać różne osoby – zarówno dorośli, jak i dzieci i młodzież, dlatego to kapitalna rozrywka dla każdego, kto chciałby przeżyć coś niezwykłego i niezapomnianego.

Główne przeciwwskazania dotyczące lotów związane są z ogólnym stanem zdrowia uczestnika. W przypadku bezwzględnych przeciwwskazań do uprawiania sportów nie należy korzystać z aerotunelu. W lotach nie mogą brać udziału także osoby ze znaczą otyłością.

Jak lata się w tunelu aerodynamicznym?

Tunele aerodynamiczne pozwalają na organizowanie lotów samodzielnie lub w grupach. Osoby początkujące przebywają w tunelu cały czas pod opieką instruktora, który dba o ich bezpieczeństwo.

Aby latać w tunelu, nie potrzeba żadnego szczególnego przygotowania – to doskonała rozrywka dla osób, które lubią adrenalinę, chcą przeżyć coś niesamowitego, niezapomnianego. Tunel aerodynamiczny może być również doskonałym pomysłem na prezent dla każdego, kto chciałby sprawić przyjemność bliskiej osobie – także z okazji Walentynek.

Przed wejściem do aerotunelu uczestnik lotu otrzymuje kombinezon, kask, gogle, a także zatyczki do uszu. Następnie bierze udział w krótkim przeszkoleniu, które informuje go o podstawowych zasadach lotu.

Po tych przygotowaniach uczestnicy lotu idą wraz z instruktorem do przedsionka tunelu. Następnie, po kolei wchodzą do wnętrza i pod okiem instruktora mogą wznieść się w powietrze.

Podstawowy czas przebywania w tunelu aerodynamicznym to 3 minuty, które dzielone są na dwa loty po 1,5 minuty. Oczywiście, klient może wykupić również dłuższy lot.

Ile kosztuje lot w tunelu aerodynamicznym?

Za tunel aerodynamiczny nie zapłacimy bardzo dużo. Koszty zależne są przede wszystkim od czasu lotu oraz od wybranej przez nas oferty.

Tunel aerodynamiczny Profly w Katowicach przy ulicy Chorzowskiej oferuje 3-minutowe loty dla osób dorosłych w cenie 249 złotych. Można wykupić także pakiety, które pozwalają na uzyskanie niższych cen niż za pojedynczy lot.

Jeśli lot w tunelu ma być upominkiem, warto zdecydować się na wręczenie vouchera upominkowego - wtedy obdarowana nim osoba może sama go zrealizować, wybierając najlepszy dla niej termin.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.