Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Półkolonie w Chorzowie: gdzie zapisać swoje dziecko?

  • Dodano: 2019-05-31 07:45, aktualizacja: 2019-05-31 08:02

Kiedy nadchodzi czas wakacji, dzieci wprost nie mogą doczekać się przygód, zabaw na świeżym powietrzu, późnego chodzenia spać i wielu innych atrakcji kojarzących się z latem. Dorośli natomiast już na długo przed końcem roku szkolnego zachodzą w głowę, jak zorganizować dzieciom czas, by były bezpieczne, miały profesjonalną opiekę i przeżyły prawdziwą przygodę. Jeśli rodzice pracują, najrozsądniejszym rozwiązaniem są letnie półkolonie.

Na czym polegają półkolonie w mieście?

Półkolonie w miastach organizowane są zarówno przez jednostki samorządowe, jak i przez wyspecjalizowane firmy, które od lat zapewniają dzieciom spędzanie ciekawie czasu podczas ferii i letnich wakacji. Półkolonie to kompromis między siedzeniem w domu a wyjazdem na dłużej. To zajęcia, które odbywają się w ciągu dnia i po których dziecko zawsze wraca do domu na noc i na weekend.

Takie rozwiązanie preferują rodzice dzieci, które nie są gotowe na dłuższy wyjazd albo takich, które wyjechały wcześniej lub wyjadą w innym terminie, a chcą w pełni skorzystać z wolnych od szkoły dni.

Rodzice razem z pociechami mogą więc wybierać pomiędzy półkoloniami o kierunku artystycznym czy sportowym, nie brakuje ofert dotyczących współczesnych technologii albo nauki języka. Latem też olbrzymim zainteresowaniem cieszą się półkolonie pod żaglami, pod warunkiem oczywiście, że gdzieś niedaleko znajduje się jezioro, po którym można bezpiecznie żeglować. 

Półkolonie pod żaglami dla dzieci - dlaczego warto?

Podczas półkolonii dzieci są pod opieką profesjonalnej kadry, mają zbilansowany grafik zajęć, by mogły odpocząć i pozbyć się nadmiaru energii. Zawsze jednak zdobywają nowe umiejętności, poznają przyjaciół, często na całe życie, są zaopiekowani i mogą spędzać czas poza domem, bez dostępu do otaczających ich zewsząd nowoczesnych technologii. 


Podczas gdy rodzice z całej Polski rozglądają się za ofertą półkolonii dla dzieci, na Śląsku już gotowa jest oferta przeróżnych atrakcji, szczególnie tych związanych z wodą. Nie brakuje tutaj bowiem zbiorników wodnych i zalewów idealnych do wypoczynku. Jednak półkolonie nie opierają się jedynie na plażowaniu, ale przede wszystkim mogą rozwijać talenty, uczyć i poszerzać horyzonty. 


Żeglarstwo to jedna z tych dziedzin, które sprawiają, że dzieci w każdym wieku wszechstronnie się rozwijają, psychicznie oraz fizycznie. Na zajęciach z żeglarstwa mogą mieć bliską styczność z przyrodą, pokonać żywioły, muszą wyciszyć się i skupić na tym, by zawsze dopłynąć do celu. Młodzi żeglarze niezależnie od płci rosną w siłę, pokonują swoje słabości, czują się odpowiedzialni za resztę załogi i jednostkę, na której pływają. Żeglowanie scala grupę, uczy empatii i zaufania do kolegów, przydziela obowiązki każdemu załogantowi. Jest to więc nie tylko operowanie żaglami, ale trening siłowy i psychiczny. 
 

Półkolonie Chorzów 2019 ze Sztorm Grupą

Skoro na Śląsku można żeglować, warto tę okazję wykorzystać. Półkolonie dla dzieci i młodzieży organizuje tutaj Sztorm Grupa, doświadczona w wieloletnim prowadzeniu kursów żeglarstwa nawet na wodach morskich, w systemie dziennym, weekendowym i wyjazdowym.

W programie półkolonii na Śląsku jest nauka żeglowania od podstaw na jeziorze Pogoria I, poznawanie wszelkich zasad bezpieczeństwa na wodzie, chrzest żeglarski, ale są też różnorodne zabawy sportowe czy śpiewanie szant. Na koniec turnusu odbywają się regaty.

Nad jeziorem Pogoria I znajduje się cała baza i kompleks żeglarski z salą szkoleniową i przystanią. Całość okala piękny sosnowy las. Na miejscu dzieci mogą odpoczywać, bawić się i uczyć, przygotowywać do zajęć na wodzie, a także do egzaminów na patenty. Półkolonie ze Sztorm Grupą łączą wszelkie walory rekreacji na wodzie z przyjemną nauką nowych umiejętności. 


Na półkolonie żeglarskie zapraszane są dzieci w wieku 5-12 lat oraz młodzież w wieku 12-18 lat, grupy podzielone są według wieku uczestników. Turnusy mają także ciekawe nazwy, takie jak Mali Piraci z Karaibów, Mali kapitanowie, Akademia mały Optymist, organizowany jest też kurs na żeglarza jachtowego.

Chętni nie muszą umieć pływać, a nad wodą mają zawsze kamizelki ratunkowe i są pod opieką wychowawców i instruktorów żeglarstwa. Rodzice, którzy nie mają możliwości dowożenia dzieci na codzienne zajęcia, nie muszą rezygnować z takiej formy spędzania wakacji dla swoich pociech. Organizatorzy zapewniają codzienny transport autokarami pod opieką wychowawców na trasie Chorzów – Katowice – Sosnowiec – Dąbrowa Górnicza – Pogoria.

Więcej o półkoloniach na Śląsku: https://sztormgrupa.pl/index.php/lato/polkolonie-slask/

Zapisz swoje dziecko na półkolonie żeglarskie!

Chociaż do lata pozostało jeszcze trochę czasu, miejsca na półkoloniach żeglarskich nie będą czekać do wakacji. Sztorm Grupa ma swój oddział przy ul. Mickiewicza 3 w Katowicach i tam na spotkaniach informacyjnych dla rodziców można porozmawiać o programie zajęć, sprzęcie, na jakim pływają dzieci, o kompetencjach wychowawców, spytać o wszystko, co ciekawi rodziców przyszłych podopiecznych Sztorm Grupy. Najbliższe spotkanie odbędzie się 17 czerwca o godzinie 18.00 pod adresem siedziby organizatora.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.