Wiadomości z Chorzowa

Poradnik techniczny o frezarce CNC, czyli sprawdź jak wybrać najlepiej dopasowaną do zadan

  • Dodano: 2022-10-24 09:00

Frezarka CNC to urządzenie cieszące się coraz większą popularnością. Powszechnie wykorzystywana jest zarówno w profesjonalnych zakładach, jak i nawet osoby początkujące w prywatnych warsztatach. Świetnie sprawdza się przy obróbce twardych materiałów takich jak np. drewno, metal lub szkło. Na duże uznanie jej ogromna precyzja ułatwiająca osiągnięcie zamierzonego efektu. Pojawia się jednak kluczowe pytanie – jak wybrać najlepszą spośród dostępnych na rynku modeli? Sprawdź, na co zwrócić uwagę i czytaj dalej!

Rodzaj wykonywanej obróbki idzie w parze z rodzajem frezarki CNC. Poznaj najpopularniejsze

Wybór frezarki musi być dokładnie przemyślany. Źle wybrany sprzęt nie spełni właściwie swojego zadania, a jakość działania będzie pozostawiała wiele do życzenia. Pierwszym, a zarazem najważniejszym aspektem, na jaki powinieneś zwrócić uwagę, jest przede wszystkim zakres prac, do jakich będzie wykorzystywana frezarka. Właśnie od tego zależy rodzaj wybranego sprzętu. Na rynku wyróżnia się frezarki jedno- i wielowrzecionowe mające wpływ na uzyskiwany w czasie prac kształt. Musisz jednak wiedzieć, że to nie jedyny podział, jaki można spotkać na rynku. Wybór frezarki musi być także uzależniony od przedmiotu, a dokładniej jego wielkości, jaki będzie poddawany obróbce. Tak właśnie do tych o małych rozmiarach zaleca się frezarki CNC pionowe, a z kolei do większych zdecydowanie lepiej sprawdzą się urządzenia poziome. Dobrze dobrana frezarka powala na bezproblemową oraz szybką pracę. Co więcej, musimy zaznaczyć, że im lepiej dobierzesz urządzenie do charakteru wykonywanych prac, tym większa szansa na lepsze zadbanie o tworzenie skomplikowanych szczegółów w czasie obróbki.

Zobacz, jakie jeszcze parametry techniczne są istotne i wybierz sprzęt na miarę swoich potrzeb

Oczywiście sam rodzaj dopasowany do materiału, z jakim będziesz pracować to nie wszystko. Konieczne jest zwrócenie uwagi również na inne parametry techniczne przekładające się na dokładność prac. Mowa tutaj m.in. o prędkości obracania oraz mocy wrzecion, co przekłada się z kolei na precyzyjność wykonywanej obróbki. Warto także zwrócić uwagę, aby frezarka CNC pochodziła od renomowanego producenta. Dzięki temu zyskujesz pewność, że urządzenie wyróżnia się wysoką jakością, co z kolei ma wpływ na jego niezawodne działanie przez długi czas. Właśnie taki sprzęt posiada w swoim asortymencie firma DIOLUT! Znajdziesz tam różne rodzaje urządzeń, dzięki czemu wybór tego najbardziej odpowiedniego nie będzie stanowił żadnego problemu. Pamiętaj, aby dokładnie ocenić wielkość produkcji. Niektóre z dostępnych frezarek są przeznaczone jedynie do małego zakresu prac. Jeśli nie chcesz mieć przestoju w swojej firmie, to skontaktuj się z doświadczonymi fachowcami. Wystarczy, że powiesz im do czego dokładnie będziesz wykorzystywać urządzenie, a oni wskażą Ci najlepsze rozwiązanie! Sprawdź ofertę i zainwestuj w frezarkę CNC stającą na wysokości zadania!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.