Wiadomości z Chorzowa

Problem pękających pięt

  • Dodano: 2020-02-26 11:00

Piękne, zadbane stopy, wymalowane paznokcie, nawilżona skóra. Któż z nas o tym nie marzy, prawda? Stopy są taką częścią ciała, o którą należy dbać w sposób szczególny. Większość dnia spędzają one w niewygodnych butach, bez dostępu tlenu. Każdego dnia utrzymują cały ciężar ciała. Często pokonują dziesiątki kilometrów. Jednym z problemów, z jakim zmaga się bardzo wielu ludzi są pękające pięty. Dotyczy to i kobiet i mężczyzn, będąc utrapieniem szczególnie w okresie letnim, gdy chcemy założyć sandałki lub inne odkrywające stopy obuwie.

 

Co jest przyczyną pękających pięt? Jak z nimi walczyć? Czy podolog jest w stanie nam pomóc uporać się z tym jakże mało estetycznym problem.

Pękające pięty stanowią bardzo poważny problem, który zarówno źle wygląda, jak również i może powodować duży ból oraz dyskomfort. Jeśli problem z piętami dotyczy nas, na pewno podolog satin.pl/zabiegi-podologiczne/pekajace-piety powinien być tym specjalistą, do którego udać powinniśmy się czym prędzej. Pękające pięty związane są z przesuszeniem się się skóry. Ta traci swoją elastyczność, a suchość doprowadza do pęknięć, początkowo powierzchniowych, później osiągających coraz większe wymiary i głębokość. Same pęknięcia to jedno, ale wiążące się z nimi zakażenia grzybicze, bakteryjne i wirusowe to kolejny problem, z którym uporać się jest naprawdę bardzo trudno.

Pęknięcia mogą być wilgotne i suche. Wilgotne związane są ze zbyt nadmierną potliwością stóp, suche z kolei jak sama nazwa mówi ze zbyt suchą skórą.

Jakie są przyczyny pękających pięt?

Przyczyn takiego stanu rzeczy może być naprawdę bardzo dużo. Najczęściej związane jest to przede wszystkim ze zbyt dużym nawarstwieniem się twardego i suchego naskórka w tych właśnie okolicach. Mogą to być także deformacje ortopedyczne, złe nawilżenie skóry, jak również i zła ich pielęgnacja, szczególnie dotycząca niewłaściwego stosowania kosmetyków. Często zdarza się tak, że pękające pięty są wynikiem źle dobranego obuwia, łuszczycy, atopowego zapalenia skóry lub rogowca. Problem pękających pięt może wiązać się także ze zmianami endokrynologicznymi, jak również i chorobami metabolicznymi, a także i z genami. U jednych problem ten jest większy, u innych mniejszy. Sam nie zniknie i jeśli od początku nie zaczniemy działać, będzie on się tylko nawarstwiał. Podolog jest specjalistą, który w tym zakresie będzie w stanie nam pomóc. Wystarczy jedynie znaleźć odpowiednią osobę, a ona wykorzystując odpowiednie narzędzia podologiczne i stosowne kosmetyki, doprowadzi nasze pięty do porządku i ładu.

Jak leczyć pękające pięty?

Jeśli udajemy się z pękającymi piętami do podologa, ten w zależności od intensywności problemu musi zastosować odpowiednie leczenie. Głównym jego zadaniem jest wyrównanie krawędzi pęknięć, jak również i zastosowanie konkretnych preparatów. Jeśli pięty krwawią, podolog stosuje odpowiednie opatrunki, a często również i kieruje takiego pacjenta do lekarza specjalisty, który to stosuje leczenie w ujęciu medycznym. Sama podologia jest oczywiście niezbędna, by móc rozwiązać problem, ale w całej tej procedurze niezwykle ważną rolę odgrywa pielęgnacja domowa, jak również i profilaktyka. Należy stosować się do zaleceń podologa, a także w jak największym stopniu o te stopy dbać.

Jak? Podstawą jest na pewno zastosowanie odpowiedniego obuwia, dzięki któremu chodzenie będzie przyjemne, a komfort dla stóp gwarantowany. Jeśli nasze stopy się pocą lub przesuszają, należy wybrać odpowiednie kosmetyki, dzięki którym zadba się o tą skórę w odpowiedni sposób, jednocześnie zmniejszając ryzyko pojawienia się pęknięć. Dobrze jest stosować peelingi, a w przypadku pierwszych zrogowaceń skóry, wykorzystywać specjalne tarki do stóp. Im lepiej zadbamy o te nasze stopy, tym lepsze będą tego efekty, a problem pękających stóp nie będzie już naszym problemem.

Wybór odpowiedniego podologa

Nie każdy podolog jest sobie równy i nie każdy jest w stanie zaoferować nam taką samą jakość usług. Niezbędne jest więc to, aby znaleźć specjalistę w swoim fachu, któremu powierzymy nasze stopy i który pomoże nam doprowadzić je do ładu. Niestety, ale coraz zdarza się tak, że kosmetyczki biorą udział w szkoleniach weekendowych z zakresu podologii, oferując najwyższą jakość usług. Czy jest to możliwe, by w kilka dni pojąć wiedzę i zdobyć doświadczenie, by leczyć stopy? Oczywiście, że nie! Wymaga to bowiem poznania budowy stopy, występujących chorób, sposobów leczenia konkretnych przypadków, a do tego profesjonalnego wykonywania usług. Jeśli więc tego chcemy, musimy wybrać podologa, który będzie w stanie spełnić nasze wymagania, oczekiwania i potrzeby w 100%.

Nie lekceważmy problemu pękających stóp, gdyż oprócz tego, że bardzo niestetycznie one wyglądają, to mogą doprowadzić do poważnych dolegliwości, których konsekwencje będą bardzo groźne. Im szybciej zareagujemy, tym szybciej zlikwidujemy problem i uchronimy się przed ewentualnymi skutkami ubocznymi. Dobry podolog to podstawa, by nasze pięty na nowo mogły wyglądać tak, jak powinny, a dyskomfort nie stanowił dla nas absolutnie żadnego problemu.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.