Wiadomości z Chorzowa

Przewóz mebli - na co patrzeć przy wyborze firmy i na czym on tak właściwie polega?

  • Dodano: 2021-05-04 15:30, aktualizacja: 2021-08-09 10:51

Jeżeli można byłoby zastanowić się nad tym, co sprawia najwięcej problemów w czasie każdej przeprowadzki to odpowiedź z pewnością dotyczyłaby mebli. Rzeczywiście, przewóz mebli jest najbardziej kłopotliwą częścią każdej przeprowadzki - zwłaszcza jeśli jest ich dużo, a czasu na takową jest mało. Konieczne wydaje się więc sięgnięcie przy tym po usługi firmy, która para się nim profesjonalnie i jest w stanie zadbać o każdy z etapów takiego przewozu. Ale o jakich etapach tutaj mowa? Jak spośród tak wielu firm wybrać jedną, z której usług będzie się finalnie zadowolonym? O tym wszystkim - w dzisiejszym wpisie.

 

Przewóz mebli - krok po kroku

Przewóz mebli http://krasnal-przeprowadzki.pl/transport-mebli-wroclaw nie jest tak prostolinijny, jak przewóz jakichkolwiek innych przedmiotów. Rzecz leży nie tylko w ich gabarytach, ale i w sposobie montażu. Poniżej prezentujemy schemat, za jakim podążają profesjonalne firmy przewożące meble.

  1. Rozmontowanie mebli - na samym początku meble trzeba rozłożyć w dokładnie taki sam sposób, w jaki były składane po dotarciu na miejsce, które teraz opuszczają. Oznacza to rozłączenie każdej z ich części. Od razu w czasie wykonywania rozmontowywania należy przejść do drugiego kroku, by w tym wszystkim się nie pogubić. Firmy zgrabnie łączą te dwa kroki tak, aby wszystko odbywało się płynnie i po prostu w pożądany sposób.
  2. Pakowanie i numerowanie części - jeżeli przewozi się duże ilości mebli, niezwykle istotne jest odpowiednie jej spakowanie, ale też podpisanie - tak, aby po dotarciu w miejsce docelowe można było je złożyć w całość i nie pogubić się w tym wszystkim. Pakowanie musi być staranne - żadna część mebli nie może ulec nawet najmniejszemu uszkodzeniu w czasie transportu.
  3. Przewóz w miejsce docelowe - ten odbywa się w standardowych dla firm transportowych warunkach.
  4. Zmontowanie mebli w miejscu docelowym, zakładające połączenie tych samych części ze sobą. Jeżeli wcześniej wszystko zostało należycie ponumerowane, nie powinno to sprawić żadnego problemu.

Oczywiście całego przewozu można podjąć się samodzielnie. Należy jednak pamiętać, że niektóre meble - mimo bycia odłączonymi od całości - wciąż są ponadgabarytowe. W związku z tym może okazać się ciężkim przewiezienie ich w jednym kawałku. Zwłaszcza, że w tym wszystkim trzeba zachować jak największą ostrożność i zadbać o największy poziom bezpieczeństwa.

 

Jak wybrać firmę, która zajmie się tym przewozem?

Aktualnie na polskim rynku działa całe mnóstwo firm zajmujących się transportem - również tych, które specjalizują się w transporcie mebli. W związku z tym dość dużym wyborem, konieczne jest pozyskanie wiedzy na temat tego, co tak właściwie czyni tego typu firmę godną zaufania i solidną.

Rzeczą podstawową w przypadku tego typu firm jest doświadczenie. Im dłużej dane przedsiębiorstwo działa na rynku, tym lepiej świadczy to o jakości wykonywanych przez nie usług. Zwłaszcza, że rynek w Polsce szybko weryfikuje nie do końca solidne podmioty, szybko doprowadzając do ich bankructwa. Bardzo istotne w wyborze jest też to, by firma działała w sposób kompleksowy. Wbrew wspomnianemu wcześniej schematowi, niektóre firmy nie zajmują się przygotowywaniem mebli do transportu. Pozostawiają to ich właścicielom - podobnie, jak złożenie. Ich zadanie zamyka się zatem wyłącznie w obrębie dostarczenia rzeczy z punktu A do punktu B. Właśnie dlatego warto zawczasu określić warunki współpracy oraz zakres działań, jakich podejmie się konkretna firma. Tylko wtedy będzie się miało pewność, że w tej kwestii zostanie wykonane wszystko to, co musi.

Firma przewozowa powinna też dysponować flotą umożliwiającą jej zabranie przedmiotów gabarytowych. Choć meble się rozkręca, istnieją takie ich elementy, które muszą być przewożone w swojej "dużej" formie. W przypadku szafek są to na przykład ich boki. Auto musi być przystosowane do bezpiecznego przewożenia ich. Skoro zaś mowa o bezpieczeństwie, koniecznie należy zadbać o ubezpieczenie każdego przewozu. Zwłaszcza że meble nie należą do najtańszych.

Jako że na rynku istnieje tak dużo firm transportowych, rzeczą naturalną jest przystąpienie do porównywania każdej z nich. Jest to zresztą nie tylko rozsądne, ale i w wielu przypadkach opłacalne. Niektóre firmy oferują ten sam poziom usług w niższej cenie, czego po prostu nie warto ignorować. Porównując należy stopniowo zawężać zakres firm, którymi jest się zainteresowanym, w końcu decydując się na tę jedną, zdecydowanie najlepszą.

 

Podsumowanie

Decydując się na przewóz mebli https://www.opal.net.pl/pomoc-firmy-zewnetrznej-przy-przeprowadzce/ należy zadbać o to, by przebiegał on zgodnie ze zdrowym rozsądkiem, a przede wszystkim przy zachowaniu należytego poziomu bezpieczeństwa. W jego trakcie nawet najmniejszy element nie może ulec uszkodzeniu - zwłaszcza że nawet to może wpłynąć na możliwość ponownego odtworzenia mebli w dokładnie takim stanie, w jakim znajdowały się jeszcze przed podjęciem się transportu. W tym wszystkim należy pamiętać również o tym, jak istotne jest wybranie odpowiedniej firmy transportowej. Ta właściwa jest w stanie samodzielnie przeprowadzić cały proces, dając jednocześnie gwarancję jego prawidłowego ukończenia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.