Wiadomości z Chorzowa

Samodzielne planowanie wyjazdu za granicę - kilka rad

  • Dodano: 2019-08-23 10:15

Jak co roku piękna pogoda zachęca wiele osób do zwiedzania Europy. Coraz bardziej popularne stają się także podróże zorganizowane w niskim koszcie przy pomocy wielu praktycznych pomysłów i sposobów na oszczędności. Piękne widoki, smaczne jedzenie, zapierające dech w piersiach krajobrazy... a wszystko to w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Jak jednak samodzielnie zaplanować taki wyjazd?

Zapytaj znajomych

Zanim samodzielnie zabierzemy się za organizowanie poszczególnych elementów podróży, warto zapytać znajomych, którzy byli wcześniej w tym samym kraju, o ich doświadczenia. Pamiętać należy, że ceny będą w euro. Może polecą nam tani nocleg o odpowiednim standardzie, może odkryli przypadkiem ciekawą restaurację, w której za niską cenę w euro można spróbować lokalnego jedzenia, a może znają skrót, dzięki któremu zużyjemy mniej benzyny i szybciej dojedziemy do celu? Warto sprawdzić, co ciekawego mają nam do powiedzenia osoby, które poznały już dany kraj i wiedzą, czego można się spodziewać po przybyciu na miejsce i jakie warunki tam panują.

Zrób reaserch

Nie wybieraj pierwszego znalezionego hotelu, wycieczki czy transportu – zrób reaserch! Internet umożliwia porównanie ze sobą wielu ofert, więc powinniśmy z tego skorzystać. Dzięki temu możemy sprawdzić, jak kształtują się ceny na rynku, jaki jest kurs euro, zobaczyć, czy w podobnym koszcie nie ma czegoś w lepszym standardzie, czy jakaś cena nie jest zawyżona... Porównywanie ze sobą poszczególnych ofert umożliwi nam wybranie ten najlepszej i najbardziej korzystnej dla nas, co realnie może przełożyć się na oszczędność pieniędzy.

Wymień dobrze pieniądze

Zamiast korzystać z usług banków i stacjonarnych kantorów, warto po raz kolejny spojrzeć w stronę Internetu, który dostarcza nam także narzędzi do wymiany złotówek na euro. Na przykład Internetowykantor.pl, gdzie kurs euro można sprawdzić na https://internetowykantor.pl/kurs-euro/.  To możliwość porównania ze sobą wielu ofert banków, wybrania najbardziej korzystnego dla nas kursu euro i czasy, a tym samym okazja do zaoszczędzenia nawet do 8%. Jest to także urządzenie dostępne przez całą dobę i przez cały tydzień, co sprawia, że zlecenia wymiany euro możemy dokonać w najdogodniejszym dla nas momencie, nawet leżąc w łóżku w niedzielę rano. Zwiększa to naszą wygodę i mobilność.

Sposobów na zmniejszenie kosztów wyjazdu do krajów europejskich jest mnóstwo – wystarczy zagłębić się w temat, rozeznać w sytuacji i skorzystać z nowoczesnych narzędzi, takich jak Internetowykantor.pl, które oszczędzają przede wszystkim nasze pieniądze, które wydajemy na euro, ale także czas i podnoszą poziom komfortu w naszym życiu. Tanie euro jest dzięki temu dostępne na wyciągnięcie ręki.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.