Wiadomości z Chorzowa

Sprawdź 5 zalet ogrodzeń panelowych

  • Dodano: 2022-03-30 14:45

Czym ogrodzić naszą nieruchomość? Jaki płot będzie najlepszy? Na te pytania nie jest trudno odpowiedzieć. Inwestorzy od kilku lat decydują się głównie na sprawdzone rozwiązania, jakimi są ogrodzenia panelowe. Poznaj ich 5 zalet!

Do czego służą ogrodzenia?

Płot to jedna z pierwszych konstrukcji, na jakie należy zwrócić uwagę przed wybudowaniem domu, jak i po zakończeniu prac. Ogrodzenie jest bowiem sposobem na wskazanie granic nieruchomości. Dzięki niemu można zwiększyć swoją prywatność, odgradzając się od sąsiadów, a także ruchliwej ulicy. Płot jest także istotny ze względów bezpieczeństwa. Zapobiega on wtargnięciu na działkę potencjalnych złodziei, a także dzikich zwierząt. Dlatego warto wybierać konstrukcje, które są stworzone z wysokiej jakości materiałów, a tym samym odporne na czynniki mechaniczne, jak i atmosferyczne.

Zalety ogrodzeń panelowych

Ogrodzenia zbudowane z paneli to już powszechny widok na wielu nieruchomościach. To doskonała alternatywa dla wszystkich innych rozwiązań - zwłaszcza tradycyjnej siatki, jak i ciężkich płotów betonowych. Ogrodzenia takie składają się z paneli oraz słupków. Możliwe jest zastosowanie do nich również podmurówki prefabrykowanej lub wylewanej samemu.

Uniwersalność

Ogrodzenia panelowe stały się jednym z najpopularniejszych rozwiązań. Można je zobaczyć na wielu działkach. Na takie płoty zdecydowali się inwestorzy, aby otoczyć nimi domy jednorodzinne, siedziby firm, hale przemysłowe, budynki użyteczności publicznej, a nawet boiska oraz place zabaw. W każdym z tych miejsc ogrodzenia panelowe sprawdzają się doskonale. Są więc rozwiązaniem uniwersalnym, które może być dostosowane do różnych potrzeb i rodzajów nieruchomości.

Wytrzymałość

Przęsła panelowe produkowane przez Eurofance (link: https://eurofance.pl/) są bardzo wytrzymałe. Nie ulegają one zniszczeniu wskutek zmiennych warunków atmosferycznych. Przed szkodliwym działaniem wody, silnego wiatru, wysokich oraz niskich temperatur, chroni je warstwa cynku oraz malowanie proszkowe. Dzięki temu ogrodzenia panelowe (takie jak tu: https://eurofance.pl/ogrodzenia-panelowe) zabezpieczone są przed korozją.

Wygląd

Ogrodzenia panelowe charakteryzują się prostym, wręcz minimalistycznym wyglądem. Nie przytłaczają więc nieruchomości, ani nie tworzą w pełni szczelnych przestrzeni, jak płoty betonowe. Nadają wręcz wrażenie lekkości, co przekłada się na wizerunek całej działki. Ogrodzenia zbudowane z paneli tworzą harmonię z domami zbudowanymi w różnych stylach - zarówno nowoczesnych, jak i tradycyjnych.

Prosty montaż

Łatwy i szybki montaż to jedna z zalet ogrodzeń panelowych. Zaliczane są one do rozwiązań systemowych (modułowych). Wszystkie elementy potrzebne do stworzenia konstrukcji są prefabrykowane - łącznie z podmurówką, której nie ma obowiązku stosowania, ale warto ją zawsze rozważyć. Tym samym montaż opiera się na połączeniu ze sobą paneli oraz słupków. Niezbędne do tego są obejmy oraz śruby. Jest to proces bardzo łatwy, dzięki czemu można otoczyć nieruchomość kompletnym płotem w ciągu 1-2 dni.

Więcej o montażu ogrodzenia panelowego dowiesz się z artykułu: Montaż ogrodzenia panelowego – przewodnik krok po kroku

Niska cena

Przy wyborze ogrodzeń ważną rolę odgrywa cena. Trzeba bowiem wziąć pod uwagę, że płotem należy otoczyć całą nieruchomość. Ogrodzenia panelowe wyróżniają się niską ceną. Z tego też powodu, to bardzo chętnie wybierane rozwiązania. Koszt materiałów zależny jest od ich wysokości, wybranego wariantu grubości drutów oraz modelu (2D lub 3D). Przy czym nadal ostateczna cena, jaką przychodzi zapłacić za panele oraz ich montaż jest bardzo atrakcyjna w porównaniu do innych płotów, a także tego, na ile lat buduje się taką konstrukcję.

Ten artykuł może Cię zainteresować: Gdzie kupić ogrodzenie panelowe?

Podsumowanie

Ogrodzenia panelowe to uniwersalne i trwałe rozwiązania. Świadczy o tym chociażby obecność na wielu nieruchomościach - zarówno tych, gdzie wcześniej znajdował się inny model płotu, jak i świeżo ogrodzonych. Ich prosty montaż możliwy jest do przeprowadzenia we własnym zakresie, jak i, w razie konieczności, z pomocą fachowców. Ogrodzenia panelowe są tanie, dlatego też nie zrujnują domowego budżetu.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.