Wiadomości z Chorzowa

Stara Morawa – znajdź noclegi i naładuj baterie 

  • Dodano: 2021-10-28 13:15

W okresie letnim, późnowiosennym lub wczesnojesiennym w najlepsze trwa sezon urlopowy. Wówczas turyści z całej Polski rozjeżdżają się w dwóch przeciwnych kierunkach. Jedni kierują się na północ, aby spędzić wakacje nad morzem, a inni w dół kraju, aby pooddychać górskim powietrzem. Sympatyków wodnych atrakcji oraz miłośników spacerów górskimi szlakami jest niemal po równo. Jak jednak znaleźć idealne miejsce, w którym będą mogli wypocząć i jedni, i drudzy? Jeśli Twoja rodzina jest mocno podzielona w kwestii rekreacyjnego wyjazdu, zaproponuj wypoczynek i wygodne noclegi w Starej Morawie, znajdującej się w pobliżu Zalewu. Jeżeli uda się znaleźć dobry ośrodek wypoczynkowy, z pewnością za rok nie będzie problemu z decyzją o kierunku podróży. 

Zalew w Starej Morawie – dlaczego warto tam pojechać? 

Stara Morawa znajduje się w województwie dolnośląskim w powiecie kłodzkim. Leży w dolinie, która rozgranicza dwa imponujące górskie pasma. Amatorzy wycieczek po górach nie będą więc mieli daleko do Masywu Śnieżnika czy Gór Bialskich. Piękno Sudetów niewątpliwie warto poznać będąc w Starej Morawie, jednak Zalew również jest godnym uwagi miejscem, w którym możemy liczyć na zachwycające widoki. Jak się okazuje niepozorna dolnośląska wieś może zapewnić mnóstwo atrakcji odwiedzającym ją turystom, zwłaszcza jeśli cenią sobie wyjątkowe krajobrazy. Dla tych, którzy lubią zwiedzać, także nie zabraknie atrakcji. Ruiny średniowiecznego zamku Karpień czy wieża na Borówkowej to jedne z ciekawszych miejsc, w których powinniśmy się pojawić. 

Stara Morawa – jak szukać noclegów? 

Jakie noclegi w Starej Morawie wybrać? Przede wszystkim powinniśmy szukać miejsca, w którym dobrze wypoczniemy po całym dniu pełnym atrakcji. Wycieczki po górskich szlakach potrafią być tak samo satysfakcjonujące, jak i wyczerpujące. Pilnowanie dzieci bawiących się nad wodą również będzie od nas wymagało dobrze przespanej nocy. Warto więc postawić na noclegi w spokojnej części Starej Morawy, na przykład tutaj https://apartamentystaramorawa.pl/. Apartamenty znajdują się blisko natury, gdzie będziemy mogli się wyciszyć i przygotować na dzienne aktywności. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.