Wiadomości z Chorzowa

Targi Jedyne w Swoim Rodzaju już 16-17 października w MCK Katowice!

  • Dodano: 2021-10-11 08:45, aktualizacja: 2021-10-21 13:25

Targi Jedyne w Swoim Rodzaju, SWEX - streetwear expo i C-Art Days już 16-17 października w MCK Katowice! Sztuka, moda, zero waste, handmade, rośliny, biżuteria, kosmetyki naturalne wypełnią salę MCK. W programie także prelekcje, panele dyskusyjne i wystąpienia wystawców.

Targi Jedyne w Swoim Rodzaju to wydarzenie, którego głównym celem jest popularyzacja polskiego craftu. Twórcy z całej Polski przyjadą zaprezentować swoje produkty z kategorii takich jak ceramika, kosmetyki naturalne, zero waste, rośliny, sztuka, moda, zapachy, biżuteria, przedmioty dla dzieci i dla domu. Pojawi się także specjalna strefa smaków, na której uczestnicy będą mogli spróbować m.in. ekologicznej żywności.

- Naszym celem jest popularyzacja polskiego craftu. Pod tym hasłem rozumiemy nie tylko zaprezentowanie ludziom wyjątkowych przedmiotów, ale przede wszystkim przybliżenie im twórców tych przedmiotów. Wiele z produktów, które pojawią się na Targach jest wykonanych ręcznie, to np. autorskie świece sojowe czy meble. Chcemy pokazać, że za tym stoją ludzie z naprawdę dużą pasją do tego, co robią - mówią Organizatorzy.

Równolegle w MCK Katowice odbywać się będą C-Art Days, na których artyści-plastycy zaprezentują swoje prace. Ideą C-Art Days jest przybliżenie sztuki i twórców do odbiorców. Każdy z artystów będzie na miejscu, by opowiadać o swoich pracach i swoim procesie twórczym.

Oprócz tego, 16-17 października w MCK Katowice odbywać się będzie jeszcze jedno wydarzenie towarzyszące - SWEX - streetwear expo. To expo marek streetwearowych, na których pojawią się polscy projektanci. W specjalnej SWEXowej strefie będzie można posłuchać na żywo DJa Westa.

- Widząc jak rozwija się polski streetwear postanowiliśmy stworzyć dla niego platformę. Możemy się pochwalić wystawcami, których odzież i akcesoria są nie tylko dobrej jakości, ale także zostały stworzone z minimalną szkodą dla środowiska. Czasem to ubrania z upcyclingu, a czasem z certyfikowanych materiałów, które zostały wykonane z dbałością o naturę - mówią Organizatorzy.

Podczas dwóch dni trwania wydarzeń będzie można posłuchać wystąpień wystawców, którzy opowiedzą m.in. o tym, jak nie zabić swoich roślin, o zasadach doboru biżuterii oraz o ekspresji w malarstwie.

Jeden bilet gwarantuje wstęp na wszystkie wydarzenia. SWEX - streetwear expo, C-Art Days i Targi Jedyne w Swoim Rodzaju organizowane są przez firmę Craft Event.

Targi Jedyne w Swoim Rodzaju już 16-17 października w MCK Katowice!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.