Wiadomości z Chorzowa

Volvo XC90

  • Dodano: 2021-04-20 10:45, aktualizacja: 2021-04-28 11:56

Volvo, znasz tę markę, wiesz czego po niej się spodziewać a pomimo tego potrafi Cię jeszcze zaskoczyć. Samochody Volvo od lat są synonimem bezpieczeństwa i komfortu, a obecnie produkowane auta gwarantują, że oba te aspekty wciąż stoją na najwyższym poziomie. O ile 20-30 lat temu można było zarzucać Volvo niezbyt ciekawe i kanciaste bryły aut, tak ostatnio widać znaczący postęp jaki nastąpił w tej materii, a takie auta jak Volvo XC90 czy Volvo V60 są doskonałym tego przykładem. W tym artykule chcemy przedstawić Ci nieco bliżej sylwetkę Volvo XC90 największego SUV’a w gamie aut Volvo.

Volvo XC90

Volvo XC90 drugiej generacji miał swoją premierę w 2014, ale my skupimy się na najnowszej wersji hybrydowej, która w jasny sposób pokazuje w jaką stronę zmierza Volvo. Zacznijmy może od wyglądu zewnętrznego, który został stworzony przez projektanta Thomas Ingenlath, doskonale rozumiejącego skandynawskie pojmowanie estetyki. Bryła posiada przetłoczenia po bokach karoserii a charakterystycznymi elementami auta są masywny grill i lampy w kształcie młota Thora, które stały się częścią stylizacji wszystkich obecnie produkowanych modeli. Samochód nie został przekombinowany i wszystkie proporcje się zgadzają a nie było to zapewne łatwe do uzyskania przy tak dużym aucie.

Wnętrze pozwala na swobodne podróżowanie nawet 7 osobom. Wygodne fotele zapewniają, że nawet najdłuższa podróż będzie dobrze zapamiętana. Jak to w SUV’ie siedzimy wysoko, a warto wspomnieć, że tylna kanapa jest również bardzo wygodna i spędzenie na niej kilku godzin nie będzie męczące.

W przypadku deski rozdzielczej należy wręcz mówić o ergonomii i prostocie, ale w dobrym rozumieniu tego słowa. Liczba pokręteł i przycisków została zminimalizowana do niezbędnego minimum. Całe sterowanie odbywa się z wykorzystaniem panelu dotykowego umiejscowionego w centralnej części deski rozdzielczej. Jak przystało na auto marki premium auto w środku zostało wykończone najlepszymi materiałami, a spasowanie elementów jest doskonałe i zapewnia ciszę podczas jazdy.

Skupmy się na wersji hybrydowej plug-in Volvo XC90, która pozwala przejechać nawet 51 km na napędzie elektrycznym. Napęd hybrydowy Volvo to nie tylko ekonomia, ale również czystsze środowisko, a jak podaje firma niedługo wszystkie ich pojazdy będą w wersji z napędem elektrycznym umożliwiającym ładowanie z zewnętrznych źródeł. Świat idzie w stronę aut elektrycznych i Volvo nie pozostaje na tym polu z tyłu. Wracając do XC90 Recharge należy wspomnieć o licznych systemach dbających o płynną jazdę i bezpieczeństwo osób znajdujących się w aucie, ale również innych uczestników ruchu drogowego.

Jeden z systemów odpowiada za wspomaganie kierowcy w utrzymaniu bezpiecznej odległości od auta jadącego z przodu jednocześnie utrzymując auto na środku pasa ruchu a w zakrętach odpowiednio korygując prędkość. System unikania kolizji wykrywa inne pojazdy, pieszych, rowerzystów i duże zwierzęta i w razie wykrycia ryzyka kolizji zwalnia. W warunkach miejskich bardzo przydatną funkcją przy gabarytach tego auta jest widok 360 stopni, do którego mamy dostęp dzięki czterem kamerom dającym obraz panoramiczny. W przypadku natężonego ruchu drogowego istotnym ułatwieniem może okazać się układ ostrzegania o pojazdach w martwym polu lusterek. Uruchamia się on w momencie, gdy chcemy zmienić pas i istnieje ryzyko zderzenia z pojazdem poruszającym się po sąsiednim pasie. To tylko niewielka część z tego co oferuje Volvo XC90 i warto zapoznać się z dokładniejszą rozpiską funkcjonalności na stronie: https://bielsko-biala.volvocarautoboss.pl/o-nas/nowe-volvo-xc90/.

Volvo XC90 to samochód luksusowy, który doskonale sprawdza się jako auto rodzinne dla osób ceniących spokój i bezpieczeństwo. Skandynawskie podejście do motoryzacji zapewnia spokój ducha i chęć podjęcia kolejnej podróży. Jeżeli jazda samochodem Cię relaksuje to w Volvo XC90 relaks będzie jeszcze bardziej odczuwalny. Samochód został nagrodzony wieloma nagrodami w prestiżowych plebiscytach, ale najlepiej o jego jakości świadczą opinie kierowców. Jeżeli szykujesz się do wymiany auta przyjrzyj się lepiej temu modelowi, a najlepiej będzie, gdy umówisz się na jazdę próbną np. w Volvo Auto-Boss śląskim Dealerze Volvo. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.