Wiadomości z Chorzowa

W jaki sprzęt fitness warto zainwestować? Poznaj 3 propozycje

  • Dodano: 2020-11-24 11:00

Ćwiczyć możesz praktycznie wszędzie. Jesienią i zimą najpewniej w domu, na siłowni lub w klubie fitness. W każdym przypadku przyda się dobry sprzęt, który będzie gwarancją efektów, jakich oczekujesz. Wśród wielu propozycji w tym zakresie dostępnych na rynku, wybraliśmy 3 rozwiązania, które z powodzeniem mogłyby stanowić absolutny must have każdej aktywnej osoby. W ten sprzęt zdecydowanie warto zainwestować.

1. Sprzęt do masażu, platformy wibracyjne

Zaczęliśmy trochę od końca, bowiem od sprzętu który sprawdzi się idealnie po treningu. Jednak niestety większość z nas zapomina o tych elementach aktywności, czyli masażu i regeneracji. Potreningowa sesja masażu pozwoli rozluźnić mięśnie i powięzi. Intensywny wysiłek fizyczny negatywnie wpływa na ich elastyczność, a tym samym na swobodny przepływ krwi. To istotne, aby skutecznie rozluźnić całe ciało, poprawić krążenie i zapobiec ewentualnym zakwasom. Wszelkiego rodzaju masażery będą tutaj niezastąpione. Co polecają specjaliści? M.in. pistolety do masażu, które fenomenalnie sprawdzają się zarówno u sportowców, jak i w terapiach prowadzonych przez fizjoterapeutów. Używając pistoletu, uzyskujemy dla naszego ciała korzyści mechaniczne i neurologiczno-fizjologiczne.

Obok pistoletów do masażu, jakie znaleźliśmy na https://kronos-shop.pl/pol_m_FITNESS-I-KULTURYSTYKA_SPRZET-FITNESS-205.html, warto rozejrzeć się za platformą wibracyjną. To fantastyczny trening całego ciała: mięśni nóg, pośladków, brzucha, a także górnych partii mięśni, na 3 stopniach intensywności. Stanie na środku urządzenia symuluje chód, zachowanie niewielkiego odstępu między stopami powoduje, że uprawiasz jogging, a szerokie rozstawienie stóp to symulacja sprintu. Ponadto platforma idealnie pobudza krążenie krwi, rozluźnia i wspomaga regenerację mięśni. Do platformy dodatkowo dołączona jest mata masująca dla stóp, dzięki czemu łączymy trening i relaks w jedno. 

2. Rowerek, bieżnia, schody treningowe

W zasadzie każde z wymienionych urządzeń to pewny przepis na skuteczny trening. Możliwości, jakich dostarcza dzisiejszy zaawansowany sprzęt fitness są naprawdę imponujące. Dopasowany do indywidualnych potrzeb i możliwości program treningowy sprawi, że zdecydowanie chętniej i efektywniej będziemy ćwiczyć. Dodatkowo rowery treningowe, nowoczesne bieżnie, czy schody wyposażone są obecnie w rozwiązania urozmaicające każdy trening. Możemy np. wybrać opcję biegu lub jazdy w terenie. Wrażenia podczas ćwiczeń są naprawdę intensywne bowiem filmy nagrywane zostały podczas realnych ćwiczeń. Dodatkowo, ekrany sprzętu fitness posiadają najczęściej odbiorniki Wi-Fi oraz wyposażone są w system Android, dzięki czemu możemy ich używać jak tableta.

3. Mata do ćwiczeń

Teraz przyszedł czas na przejście z poziomu wysokiego zaawansowania technologicznego, jakim był sprzęt wymieniony wcześniej, do absolutnych podstaw. Wykonana z elastycznej pianki mata zapewni nam idealną amortyzację podczas wykonywania ćwiczeń. Dzięki temu niepozornemu akcesorium ćwiczenia będą z pewnością wykonywane bardziej komfortowo i zdecydowanie bezpieczniej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.