Wiadomości z Chorzowa

Wypożyczalnia aut dostawczych - jak wybrać taką, która będzie najlepsza?

  • Dodano: 2021-04-21 08:30, aktualizacja: 2021-08-09 10:38

W życiu każdej firmy, ale i wielu osób prywatnych, przychodzi taki moment, w którym nie dysponuje się samochodem do przewiezienia jednej lub wielu rzeczy z jednego miejsca do drugiego. Dzieje się tak czy to w przypadku, gdy domyślne auto ulegnie uszkodzeniu, czy też po prostu wtedy, gdy takim autem się nie dysponuje, a ma się potrzebę przewiezienia większych ilości rzeczy (ale też mniejszej, ale tych ponadgabarytowych). Co wtedy zrobić? Odpowiedź jest prosta - wypożyczyć auto dostawcze, które sprawdzi się w akcji. Kiedy jednak się na to zdecydować i jak wybrać wypożyczalnię, która będzie najlepsza?

Kiedy sięga się po wypożyczalnię aut dostawczych?

Jak już zostało wspomniane we wstępie, wypożyczalnie aut dostawczych cieszą się dużym powodzeniem zarówno wśród osób prywatnych, jak i firm. To te drugie sięgają po nie zdecydowanie najczęściej. Kiedy tak się dzieje? Kiedy tego typu wypożyczalnia może się okazać zbawienna? Poniżej przedstawiamy kilka sytuacji, w przypadku których zdecydowanie najlepiej jest po nią sięgnąć.

  • Większe dostawy towarów - firmy zajmujące się sprzedażą bardzo często muszą dostarczać towar na linii producent - swój własny magazyn. Nie zawsze są to dostawy przystosowane rozmiarowo do aut, którymi dysponują. W związku z tym - aby uniknąć straty czasu i pieniędzy - mogą wynająć auto, którego rozmiar będzie dawał możliwość przewiezienia wszystkiego jednocześnie.
  • Zmiana miejsca magazynowania sprzedawanych towarów - firmy mają to do siebie, że stale się rozwijają, a wraz z tym zwiększają się ich potrzeby co do rozmiarów magazynów, w których przechowują towary. Gdy przyjdzie konieczność poszerzenia przestrzeni, jaką się dysponuje, często towarzyszy jej wymóg związany ze zmianą lokalizacji już przechowywanych rzeczy. Wtedy też duże auta dostawcze sprawdzą się w akcji.
  • Przeprowadzka - zmiana biura firmy czy miejsca zamieszkania osoby prywatnej jest najczęstszym powodem sięgania po wypożyczalnie aut dostawczych. To one pozwolą uporać się z całym procesem szybko i sprawnie.
  • Awaria własnego auta dostawczego - jeżeli na co dzień posługuje się autem dostawczym, a to ulegnie czy to wypadkowi czy też awarii, może pojawić się konieczność wypożyczenia tego typu auta od firmy specjalizującej się w tym.

Po wypożyczalnie aut dostawczych bardzo często sięgają też firmy kurierskie - zwłaszcza w momentach, w których zainteresowanie ich usługami jest tak duże, że nie są w stanie sprostać im przy wykorzystaniu już posiadanej floty. Mowa tu zwykle o okresie świątecznym, ale nie tylko.

Jak wybrać taką, która najlepiej sprawdzi się w akcji?

Jako że zapotrzebowanie na solidne wypożyczalnie aut dostawczych jest w Polsce większe niż kiedykolwiek wcześniej, ich podaż również ostatnimi czasy wzrosła. Na rynku działają jednak podmioty nie tylko porządne i wartościowe, ale i takie, po które sięgnięcie może się okazać co najmniej mało opłacalne. Jak zatem wybrać taki, który rzeczywiście sprawdzi się w akcji? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na takie aspekty, jak:

  • sposób rozliczania - zdecydowana większość wypożyczalni rozlicza się na podstawie czasu wypożyczenia (a zatem ilości dni) przy jednoczesnym wprowadzeniu limitu kilometrowego. Istnieją jednak firmy, które przyjmują opłaty w innym modelu;
  • dostępność kierowcy - nie zawsze wypożycza się auto dostawcze, by samodzielnie nim kierować. Dobrze byłoby, gdyby wypożyczalnia udostępniała przy tym kierowcę - zwłaszcza, że w jego przypadku można uniknąć chociażby konsekwencji związanych z ewentualnymi wypadkami;
  • flota samochodów - dobra wypożyczalnia aut dostawczych https://automaks.pl/ to taka, która dysponuje bogatą ich flotą. Do wyboru powinny być mniejsze auta dostawcze, ale też samochody ciężarowe;
  • wymagania formalne - każde wypożyczenie auta dostawczego powinno się zakończyć podpisaniem stosownej umowy. Ta z kolei powinna zostać napisana w sposób jak najbardziej przejrzysty, ale i w jak największym stopniu nastawionym na zabezpieczenie nie wypożyczalni, a wypożyczającego;
  • doświadczenie wynajmującego - na polskim rynku działają firmy, które swoje usługi świadczą od wielu lat, jak chociażby AutoMaks. Są i takie, które funkcjonują od niedawna. Zdecydowanie lepiej jest postawić na te pierwsze - zwłaszcza, że wtedy też można liczyć na najbardziej profesjonalne podejście.

Szukając idealnej wypożyczalni warto też zwrócić uwagę na jej lokalizację. Jeżeli jednak nie zamierza się zwracać auta osobiście, warto spojrzeć również na obecność dodatkowej usługi jego odbioru. Wtedy też można liczyć na swobodę właśnie w tym aspekcie.

Podsumowanie

Wypożyczalnia aut dostawczych https://www.awangarda.biz.pl/wypozyczalnia-samochodow-jakie-dokumenty/ jest w stanie w znaczny sposób wspomóc firmy w dokonywaniu większych dostaw, ale i osoby prywatne w przewożeniu większych ilości rzeczy, na przykład w przypadku przeprowadzki. Rzecz jednak w tym, by wybrać taką naprawdę atrakcyjną zarówno pod kątem finansowym, jak i pod względem kompleksowości świadczonych przez nią usług. Za wzór można przy tym sobie obrać firmę AutoMaks, która doskonale wie, jak podchodzić do każdego klienta, a która w wypożyczaniu samochodów dostawczych sprawdza się już od wielu lat.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.