Wiadomości z Chorzowa

Zastosowanie mosiądzu w przemyśle i nie tylko

  • Dodano: 2020-06-26 13:15

Mosiądz to znany ludzkości od lat stop metali zawierający od 10 do 45%  miedzi oraz cynku. Wśród dodawanych metali do mosiądzu wyróżniamy: aluminium, cynę, ołów, mangan, żelazo oraz chrom. Połączenie twardego i wytrzymałego cynku z plastyczną miedzią jest odpowiedzialne za wiele właściwości technologicznych i użytkowych mosiądzu, do których należy m.in. podatność na obróbkę termiczną i skrawanie.

W średniowieczu jego zastosowanie nie było tak szerokie ze względu na ograniczony zakres działania przemysłu. Dla ludzi w tamtych czasach miedź stanowiła podstawowy materiał rzeźbiarski ze względu na swoje walory wizualne i cieszący oko kolor. Prawdziwą rewolucję przyniosła dopiero rewolucja przemysłowa przeprowadzona w XVIII wieku.

Zastosowanie mosiądzu

W zależności od składu chemicznego danego stopu miedzi, może mieć ona szerokie i różnorodne zastosowanie zarówno w przemyśle, jak i innych dziedzinach. Miedź przeznaczona jest również do przemysłu okrętowego, budownictwa, motoryzacji czy elektrotechniki. Produkowane rury z mosiądzu czy pręty z mosiądzu stosuje się do produkcji maszyn w przemyśle samochodowym czy okrętowym. Ponadto produkuje się z nich armaturę łazienkową, instrumenty muzyczne czy dekoracje ze względu na unikatowy kolor mosiądzu. Najczęściej używa się prętów z mosiądzu o okrągłym, kwadratowym lub prostokątnym przekroju. Z mosiądzu wytwarza się również armaturę, osprzęt odporny na wodę morską, okucia budowlane oraz amunicję.

Do pozostałych form mosiądzu należą również: płaskowniki z mosiądzu wytwarzane przez ciągnienie, cięcie z blachy, walcowanie oraz blachy z mosiądzu dla elektronicznych, teleradiotechnicznych, motoryzacyjnych oraz elektromaszynowych odnóg przemysłu.

Właściwości mosiądzu

Różnorodne zastosowanie mosiądzu w przemyśle i nie tylko zależy przede wszystkim od jego właściwości i rodzajów. Oferta sklepu Alinox dotyczy prętów z mosiądzu, rur z mosiądzu, blach oraz płaskowników. Szeroki wybór produktów pozwala dopasować dany artykuł pod wymagania i potrzeby klienta. Głównymi zaletami mosiądzu są:

  • plastyczność,
  • ciągliwość,
  • odporność na korozję,
  • gęstość (od 8,4 do 8,7 g/1 cm3),
  • doskonałe przewodnictwo cieplne,

Za sprawą tylu cennych cech możliwe jest zastosowanie niezastąpionego mosiądzu w różnych gałęziach przemysłu. Alinox oferuje personalizację projektów i wybranych artykułów, dostosowując mosiężne elementy do wskazanych przez klienta wymiarów.

Najważniejsza jakość

Firma Alinox dba nie tylko o najdoskonalszą jakość oferowanych klientów, ale także konkurencyjne ceny, które odpowiadają zarówno pojedynczym, jak i hurtowym klientom. Oferta produktowa została przygotowana zgodnie ze standardami firmy, odpowiadając potrzebom osób zainteresowanych artykułami Alinoxa. Naszą misją jest spełnianie wymagań osób, które szukają lidera wśród dystrybutorów metali i tworzyw sztucznych.


Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.