Wiadomości z Chorzowa

18-latek dźgnął nożem mężczyznę. Sprawca tymczasowo aresztowany za usiłowanie zabójstwa

  • Dodano: 2020-04-15 07:15, aktualizacja: 2020-04-15 07:19

Mundurowi z chorzowskiej drogówki zatrzymali 18-letniego bytomianina, który chwilę wcześniej na rynku w Chorzowie ugodził nożem 35-latka.

Jak się okazało, podejrzany uciekał ze sklepu, w którym prawdopodobnie dokonano kradzieży. Gdy został ujęty przez 35-latka, który ruszył za nim w pościg, wyciągną nóż i ugodził nim ścigającego go mężczyznę. 18-latek usłyszał już zarzuty, a decyzją sądu trafił do aresztu. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu nawet 25-letni pobyt w więzieniu.


W trakcie kontroli centrum przesiadkowego w Chorzowie do policjantów Wydziału Ruchu Drogowego podbiegł mężczyzna i poinformował ich, że przed chwilą na rynku młody mężczyzna ugodził nożem innego mężczyznę. Po upewnieniu się, że pokrzywdzonemu pomocy przedmedycznej udziela inna policyjna załoga, mundurowi z drogówki natychmiast ruszyli w pościg za sprawcą. Jadąc ul. Kościuszki, zauważyli 18-latka i niezwłocznie go zatrzymali. Sprawą zajęli się śledczy z chorzowskiej komendy. Jak ustalili, około 19:30 do jednego ze sklepów w rejonie rynku weszły trzy osoby i po chwili go opuściły. Wówczas jeden z klientów poinformował właściciela, że osoby te chyba ukradły cos ze sklepu. Właściciel wybiegł za nimi i próbował ich złapać, a do pościgu dołączyło się jeszcze dwóch mężczyzn. W pewnym momencie udało im się chwycić jednego ze sprawców. Wówczas ten wyciągnął nóż i ugodził jednego z nich. 18-latek usłyszał już zarzuty, decyzją sądu trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu nawet 25-letni pobyt w więzieniu.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.