Wiadomości z Chorzowa

23-letni rudzianin zakłócał porządek na meczu. Policjanci postawili mu zarzuty

  • Dodano: 2022-09-07 07:45, aktualizacja: 2022-09-07 08:05

Chorzowscy policjanci zatrzymali pseudokibica miejscowej drużyny, który brał udział w nielegalnym zbiegowisku, podczas meczu pomiędzy drużynami Ruchu Chorzów i Górnika Zabrze. 23-latek usłyszał już zarzuty.

Na wniosek śledczych prokurator objął go policyjnym dozorem połączonym z zakazem przebywania w obrębie 100 metrów od Stadionu "Ruchu Chorzów" w trakcie trwania wszelkich rozgrywek.

Pseudokibic nie uniknie już kary

Chorzowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości stadionowej, zidentyfikowali stadionowego chuligana, który podczas meczu piłkarskiego pomiędzy drużynami Ruchu Chorzów i Górnika Zabrze, zakłócił porządek. Choć 23-letni rudzianin nie został zatrzymany bezpośrednio po rozegranym meczu, nie uchroniło go to przed odpowiedzialnością. Analiza materiału dowodowego pozwoliła policjantom na przedstawienie mu zarzutów. Oprócz kary grzywny, ograniczenia wolności lub aresztu, podejrzanemu grozi obligatoryjny zakaz stadionowy.

Czynności w sprawie identyfikacji kolejnych osób, które naruszyły przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, a także kodeksu karnego, są nadal prowadzone. Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również