Wiadomości z Chorzowa

3 Maja czeka na remont

 • Dodano: 2018-07-27 07:15, aktualizacja: 2018-07-27 07:29

Chorzów szykował się do podpisania umowy na przebudowę ulicy 3 Maja. Dokumenty miały zostać podpisane 30 lipca br., ale plan pokrzyżowało odwołanie od przetargu.

23 lipca (w ostatnim możliwym dniu) swoje uwagi zgłosił jeden z oferentów. Teraz sprawa trafi do Krajowej Izby Odwoławczej, która wyznaczy termin rozprawy. Data rozpoczęcia prac będzie uzależniona od wyroku, jednak już teraz wiadomo, że rozpoczęcie remontu ul. 3 Maja opóźni się.

Miasto będzie się starało przystąpić do prac jak najszybciej, ponieważ ulica 3 Maja jest jedną z kluczowych w Chorzowie. To ważny szlak komunikacyjny, o dużym natężeniu ruchu, którędy oprócz samochodów i autobusów poruszają się też tramwaje. - podkreśla wiceprezydent Chorzowa Marcin Michalik.

Planowana inwestycja obejmuje przebudowę ulicy wraz z drogami poprzecznymi oraz przebudowę linii tramwajowej na odcinku od skrzyżowania z ul. Bytomską w Świętochłowicach do skrzyżowania z ul. Katowicką w Chorzowie. W ramach prac, oprócz remontu torowiska tramwajowego i jezdni, wzdłuż ul 3 Maja zostanie wybudowana nowa sieć trakcyjna, chodniki, ścieżki rowerowe oraz ciągi pieszo-rowerowe. Ze względu na poprawę bezpieczeństwa w rejonach skrzyżowań i innych potencjalnie niebezpiecznych miejsc, zostaną zamontowane wygrodzenia (bariery segmentowe). Zainstalowany zostanie także nowy system sterowania ruchem drogowo - tramwajowym. Koszt całej inwestycji to blisko 77 milionów złotych.


O decyzjach Krajowej Izby Odwoławczej i wszelkich postępach w pracach związanych z remontem ulicy 3 Maja będziemy informować na bieżąco poprzez stronę i media społecznościowe.

Pokaż na mapie

Komentarze (6)    dodaj »

 • Chorzowianin tramwajorz

  A moze jak jun. dojdzie do tego REMONTU Tej pomysla Tez do dobudowaniu torowiska w kierunku Osiedla GWARECKA to byloby tylko Okolo 500 metrow .Koncowka tej Linii moglaby byc za kosciolem sw. Floriana.Bez potrzebnej petli tramwajowej,obslugiwana przez Wagony dwukierunkowe

 • Leonardo

  Reakcja lancuchowa.Tramwaje Sl.dostaly juz kase ze Srodkow Unijnych na remont tej infrastruktury.Srodki te wazne beda tylko do konca 2020-Nie zdarza,bo miasto tez nie zdazy i pieniadze te przepadna.

 • Jeden z3-go Maja

  Na remont ulic kaj pojadą kolarze ,bo to jest ważniejsze niż 3-goMaja mają kasa,ale jak bana się kipnie zludzmi nigdy bydzie komu zato odpowiadać?

 • Cwajkowicz z 3-go Maja

  Jak zwykle,nic nie jest zapiete na ostatni guzik.Obiecanki cacanki-wielkie programy przebudowy miasta i nic z tego.Panie Prezydencie miasta-daj Pan sobie spokoj z zarzadzaniem,albo dobierz Pan sobie Fachowcow ,a nie partaczy.Teraz zapewnie prace te beda opoznione na pare lat.

 • leni234

  Wielkie plany miasta,a w rzeczywistosci nic im nie wychodzi.

 • Antytalent

  To mialo byc zalatwione dawno temu. Takie byly obietnice . skandal koniec drugiej dekady XXI wieku .......

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również