Wiadomości z Chorzowa

[AKTUALIZACJA] Potężny pożar w Chorzowie. Słup dymu jest widoczny z kilku kilometrów

  • Dodano: 2021-06-21 07:00, aktualizacja: 2021-06-21 11:24

Pożar hali magazynowej i warsztatu samochodowego przy ul. Piotra Skargi. Na miejscu z ogniem walczy kilkanaście zastępów straży pożarnej. 


AKTUALIZACJA: 

Trwa dogaszanie pożaru hali przy ul. Piotra Skargi. Na miejscu pracuje 13 zastępów ratowniczo-gaśniczych. Jak informuje chorzowski magistrat, w hali składowane były tekstylia. Z informacji otrzymanych od Plutonu Chemicznego Straży Pożarnej z Katowic wynika, że zagrożenie dla mieszkańców nie występuje. Oczywiście z powodu pożaru w centrum miasta jest odczuwalny nieprzyjemny zapach.


 Potężny pożar w Chorzowie

Trwa akcja gaśnicza pożaru, jaki wybuchł dzisiaj nad ranem w Chorzowie w warsztacie samochodowym przy ulicy Piotra Skargi. Jak podaje RMF FM, ze wstępnych ustaleń wynika, że w hali znajdują się materiały plastikowe. 

Na miejscu jest kilkanaście zastępów straży pożarnej i jednostka ratownictwa chemicznego, która bada jakość powietrza. Według strażaków nie ma osób poszkodowanych. 

Słup dymu jest widoczny z odległości kilku kilometrów. Chorzowianie alarmowali, że kłęby czarnego dymu utrudniają im oddychanie i mają nieprzyjemny zapach. Aktualnie dym nad miastem jest coraz mniejszy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również