Wiadomości z Chorzowa

[AKTUALIZACJA] Potężny pożar w Chorzowie. Słup dymu jest widoczny z kilku kilometrów

  • Dodano: 2021-06-21 07:00, aktualizacja: 2021-06-21 11:24

Pożar hali magazynowej i warsztatu samochodowego przy ul. Piotra Skargi. Na miejscu z ogniem walczy kilkanaście zastępów straży pożarnej. 


AKTUALIZACJA: 

Trwa dogaszanie pożaru hali przy ul. Piotra Skargi. Na miejscu pracuje 13 zastępów ratowniczo-gaśniczych. Jak informuje chorzowski magistrat, w hali składowane były tekstylia. Z informacji otrzymanych od Plutonu Chemicznego Straży Pożarnej z Katowic wynika, że zagrożenie dla mieszkańców nie występuje. Oczywiście z powodu pożaru w centrum miasta jest odczuwalny nieprzyjemny zapach.


 Potężny pożar w Chorzowie

Trwa akcja gaśnicza pożaru, jaki wybuchł dzisiaj nad ranem w Chorzowie w warsztacie samochodowym przy ulicy Piotra Skargi. Jak podaje RMF FM, ze wstępnych ustaleń wynika, że w hali znajdują się materiały plastikowe. 

Na miejscu jest kilkanaście zastępów straży pożarnej i jednostka ratownictwa chemicznego, która bada jakość powietrza. Według strażaków nie ma osób poszkodowanych. 

Słup dymu jest widoczny z odległości kilku kilometrów. Chorzowianie alarmowali, że kłęby czarnego dymu utrudniają im oddychanie i mają nieprzyjemny zapach. Aktualnie dym nad miastem jest coraz mniejszy.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.