Wiadomości z Chorzowa

Betlejemskie światełko pokoju dotarło do chorzowskiej komendy

  • Dodano: 2019-12-17 08:45, aktualizacja: 2019-12-17 08:50

Harcerki i harcerze z hufca ziemi chorzowskiej zawitali wczoraj do komendy policji, niosąc stróżom prawa betlejemskie światełko pokoju.

Z rąk młodych mundurowych, symboliczny bożonarodzeniowy ogień odebrał Komendant Miejski Policji mł. insp. Robert Łuszcz.

Spotkanie z harcerzami było okazją do złożenia wspólnych świątecznych i noworocznych życzeń

Do Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie zawitali niecodzienni goście. Harcerki i harcerze z chorzowskiego hufca odwiedzili policjantów, niosąc im betlejemskie światełko pokoju. Na swoje ręce przyjął je Komendant Miejski Policji w Chorzowie mł. insp. Robert Łuszcz. Podziękował za ten wyjątkowy dar i złożył harcerzom świąteczne życzenia od wszystkich policjantów i pracowników chorzowskiego garnizonu.

Betlejemskie Światło Pokoju zorganizowano po raz pierwszy w 1986 roku w Linz,  w Austrii, jako część bożonarodzeniowych działań charytatywnych. Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 r. Tradycją jest, iż ZHP otrzymuje Światło od słowackich skautów. Przekazanie Światła odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji raz w Polsce. Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Harcerki i harcerze przekazują Światło dalej na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ – do Szwecji.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.