Wiadomości z Chorzowa

Bieg Wiosenny w Parku Śląskim jednak się odbędzie, ale... nieoficjalnie

  • Dodano: 2020-03-07 11:15, aktualizacja: 2020-03-08 15:01

Pobiegnij, korona Ci z głowy nie spadnie – zachęcają organizatorzy nieoficjalnego Biegu Wiosennego w Parku Śląskim. Wydarzenie zostało utworzone po tym, gdy – z powodu zagrożenia koronawirusem – przełożono planowany na niedzielę bieg. 

W nieoficjalnym Biegu Wiosenny chce wziąć udział blisko 130 osób

Udział w nieoficjalnym Biegu Wiosennym, który planowany jest na jutro, potwierdziło już blisko 130 osób z ponad 2 tys., które zapisało się wcześniej na bieg organizowany przez Park Śląski

- Biegniemy po pierwotnie wytyczonej trasie Biegu Wiosennego i finiszujemy na tyłach Stadionu Śląskiego. Start godz. 11:00 z Pól Marsowych pod Stadionem – tłumaczy Artur Rosiński, organizator wydarzenia na Facebook’u.

Bieg Wiosenny odwołano na trzy dni przed wydarzeniem

O tym, że Bieg Wiosenny zostanie odwołany Park Śląski poinformował dopiero 5 marca, na trzy dni przed planowanym wydarzeniem. Powołał się przy tym na zalecenia Ministerstwa Zdrowia oraz Światowej Organizacji Zdrowia.

- Tę trudną decyzję Zarząd Parku Śląskiego podjął z myślą o bezpieczeństwie uczestników. Biorąc pod uwagę, że Bieg Wiosenny to jedno z największych wydarzeń biegowych w naszym województwie oraz dla wielu z Państwa doskonała okazja do otwarcia sezonu, zapewniam, że dołożymy wszelkich starań, aby w najbliższym czasie ponownie zaprosić na imprezy biegowe, które odbywają się na alejach Parku Śląskiego – tłumaczy Agnieszka Bożek, prezes Parku Śląskiego.

Odwołanie Biegu Wiosennego to niepotrzebna przesada?

Decyzja organizatorów Biegu Wiosennego nie spodobała się części biegaczy, którzy planowali wziąć udział w tym wydarzeniu. Nie wszystkich przekonują też tłumaczenia o zagrożeniu koronawirusem.

- Pobiegnę, bo uważam, że nie powinien świat tak wariować. Wokół mamy dużo większe problemy, które stwarzają zagrożenie, a się o nich nie mówi. Jest to zwykłe manipulowanie ludźmi. Dlatego nie powinno się odwoływać biegów, bo jest to po prostu niepotrzebna przesada – mówi Marcin Solik z grupy Siemianowice i Przyjaciele Biegają.

- Przeżyliśmy chorobę wściekłych krów, ptasia grypę, chorobę przenoszoną przez biedronki afrykańskie, komary, przejdziemy i to. Nikt o zdrowych zmysłach nie przyjdzie na bieg z wysoką gorączką i grypą ponieważ po 100 metrach padnie jak kłoda. Jestem w pełni sił i zdrowa. Trenowałam w największych mrozach, budowałam i buduję formę jak większość biegaczy aby pobiec, a teraz to wszystko mam odpuścić? Nie! Ja pobiegnę mimo to. Myślę, że dzięki szczepieniom ochronnym i zdrowemu stylowi życia jestem mocno odporna, więc biegam i będę biegała - dodaje Katarzyna Maska.

Są jednak także głosy, krytykujące organizatorów nieoficjalnego Biegu Wiosennego. 

- Nie biorę w tym udziału. Szczerze, nie podoba mi się forma tego wydarzenia. Nie należę do osób, które wpadają w panikę - nie zamykam się w domu, biegam, robię zakupy , spotykam się z ludźmi. I też się wkurzam na odwoływanie wydarzeń sportowych i wielu innych, ale forma takiego "protestu" jest dla mnie wyśmiewaniem się z czyjegoś strachu, a uważam, że tego robić nie wolno – mówi biegaczka, Agata Dobek.

Opłaty startowe, które wpłacono na Bieg Wiosenny zostaną zwrócone przez organizatorów.

Bieg Wiosenny w Parku Śląskim jednak się odbędzie, ale... nieoficjalnie

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Piotr K

    Szkoda że akurat na ten się nie zapisałem. Chętnie bym pobiegł na pochybel władzy i wszystkim z zapasem srajtaśmy na trzy miesiące. Widać że teraz to biegacze muszą zejść do podziemia i walczyć z idiotyzmami rządzących.

  • superpartia

    Debil jesteś i tyle. To nie jest antywładzowa akcja tylko idiotyczna. Każde skupisko ludzkie jest potencjalnym zagrożeniem. Czego tu nie rozumiesz? Wiesz jak działa rozprzestrzenianie się wirusowe? Przez takie myślenie jak twoje umierają ludzie. Ale może jak dotknie ciebie tragedia dopiero zaczniesz myśleć inaczej.

  • Yo

    Nareszcie ktoś myśli zdroworozsądkowo.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.