Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Blues wraca do miasta. Chorzów gospodarzem znanego festiwalu muzycznego

  • Dodano: 2019-04-11 06:00, aktualizacja: 2019-04-29 05:51

W 2021 roku Chorzów zostanie bluesową stolicą Europy. Nasze miasto będzie organizatorem i gospodarzem prestiżowego European Blues Challenge.

Z radością ogłaszamy, że Miasto Chorzów, zostało organizatorem European Blues Challenge European Blues Union w 2021 roku! – poinformował na Facebooku prezydent Chorzowa, Andrzej Kotala.

W finałowej walce o organizację festiwalu stanęły szwedzkie Malmo i Chorzów. 

W Ponte Delgada na Azorach odbyła się finałowa rozgrywka, w trakcie której nasze miasto reprezentowali prezydent Andrzej Kotala, dyrektor Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Rafał Zaremba oraz Ewa Matysik i Andrzej Matysik z Agencji Koncertowo-Wydawniczej Delta. Znaczna większość spośród 130 delegatów zagłosowała za Chorzowem!

Tym samym, Chorzów w 2021 roku Chorzów zostanie się bluesową stolicą Europy!

Gratulujemy Malmo świetnej prezentacji, dziękujemy za miłe słowa i życzymy powodzenia w kolejnych bluesowych projektach. Dziękujemy za wsparcie Zastępcy Prezydenta Miasta Wiesławowi Ciężkowskiemu, Pełnomocnikowi Prezydenta Magdalenie Sekule, Wydziałowi Kultury, Sportu i Turystki oraz Wydziałowi Promocji i Aktywizacji Społecznej UM Chorzów – przekazują delegaci władz Chorzowa z prezydentem Andrzejem Kotalą na czele.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.