Wiadomości z Chorzowa

CEZ Chorzów przekazała środki na zakup respiratora dla Zespołu Szpitali Miejskich

  • Dodano: 2020-07-10 06:45, aktualizacja: 2020-07-10 07:07

CEZ Chorzów, jedna z najnowocześniejszych elektrociepłowni w Polsce przekazała środki finansowe na zakup respiratora dla Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie. Urządzenie trafi na oddział wewnętrzny, by pomóc w walce z pandemią koronawirusa.

Zarząd CEZ Chorzów podjął decyzję o przekazaniu środków finansowych na wsparcie działań w walce z koronawirusem. Pieniądze trafiły do Fundacji Gramy do końca, która za zebrane środki zakupi respirator, który posłuży pacjentom dotkniętym COVID-19, wymagającym intensywnej opieki medycznej w Zespole Szpitali Miejskich przy ul. Strzelców Bytomskich 11.

To nie jedyne działanie CEZ Chorzów prowadzone w tym zakresie

Od początku pandemii koronawirusa spółka przekazała do Szpitala Specjalistycznego w Chorzowie, Zespołu Szpitali Miejskich i Caritasu Archidiecezji Katowickiej - Ośrodka Święty Florian zapasy środków ochrony osobistej: specjalistyczne kombinezony, maseczki, przyłbice i rękawice nitrylowe, czyli rzeczy najbardziej potrzebne przedstawicielom służby zdrowia stojącym na pierwszej linii frontu w walce z COVID-19. Do placówek trafiły także płyny do dezynfekcji i płyny do podłóg o działaniu antybakteryjnym i przeciwgrzybicznym.

Przekazane przez nas środki finansowe, a także rzeczowe wsparcie, są odpowiedzią na realne i najpilniejsze potrzeby chorzowskich szpitali w walce z COVID-19. Przez nasze działania chcemy podziękować za to, co każdego dnia robi dla nas personel medyczny. Pandemia jest egzaminem na społeczną odpowiedzialność, do którego elektrociepłownia CEZ Chorzów przystąpiła bez wahania. Wiemy, że nie ma nic cenniejszego niż zdrowie, dlatego angażujemy się i pomagamy jak tylko jest to możliwe.” – deklaruje Rene Fijak, Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny CEZ Chorzów.


Wsparcie chorzowskiej społeczności to jeden z fundamentów działalności CEZ Chorzów

Od lat spółka wspiera lokalne inicjatywy, których celem jest niesienie pomocy najbardziej potrzebującym. Można je zauważyć w ramach licznych projektów zrealizowanych m.in. w szkołach, klubach sportowych i placówkach opiekuńczych.


Wśród najważniejszych projektów, zrealizowanych w ostatnich latach, warto wymienić patronat nad Szkołą Podstawową nr 24, którego efektem jest stworzenie od podstaw nowoczesnej pracowni fizyczno-chemicznej oraz wyposażenie pracowni informatycznej w Szkole Podstawowej nr 12. Od lat CEZ Chorzów pomaga Stowarzyszeniu im. bł. Ojca Ludwika Mzyka w Chorzowie w organizacji kolonii dla dzieci z potrzebujących rodzin. Elektrociepłownia jest również sponsorem nowoczesnego, największego w Polsce Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Chorzowie oraz interaktywnej ścieżki dydaktycznej, budowanej przez Państwową Straż Pożarną w Chorzowie. W jej skład wchodzi tzw. Mała strażnica, gdzie dzieci i młodzież mogą zapoznać się ze specyfiką pracy strażaków, a także spróbować własnych sił w walce z żywiołem.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Handlarz bronią

    Mam kilka na zbyciu

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.