Wiadomości z Chorzowa

Chorzów doceniony przez UNICEF!

  • Dodano: 2019-08-13 07:00, aktualizacja: 2019-08-13 07:09

Chorzowskie programy skierowane do dzieci i młodzieży zostały docenione przez UNICEF.

Dzięki temu Chorzów został zakwalifikowany do programu "Miasto Przyjazne Dzieciom"


Do tej pory tylko jedno polskie miasto może pochwalić się tytułem "Miasta Przyjaznego Dzieciom" - to Gdynia. Teraz na najlepszej drodze do uzyskania tego tytułu jest Chorzów, który został zaproszony do wdrażania programu przyjaznego dzieciom. Organizacja doceniła projekty takie jak: Sportowy Chorzów, Klub Malucha i "Razem można więcej". 

Bardzo cieszymy się z tego, że nasza codzienna praca została dostrzeżona przez taką organizację jak UNICEF - wskazuje Magdalena Sekuła, Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Promocji i Aktywizacji Społecznej - Nasza oferta jest bardzo bogata. W "Sportowym Chorzowie" stawiamy przecież na aktywne spędzanie czasu wolnego. "Razem można więcej" realizujemy przy ul. Jagiellońskiej i oferujemy tam wiele warsztatów, animacji, a pamiętajmy, że jest jeszcze cały "Klub Malucha". To program, który na stałe wpisał się w kalendarz chorzowskich maluchów i ich rodziców.


To projekt oparty trójstronnej współpracy: zaangażowaniu samorządu, dzieci i partnerów

Miasto odpowiedzialne jest za przygotowanie warunków sprzyjających rozwojowi i edukacji dzieci. Partnerzy - organizacje samorządowe, biznes, media - podejmują współpracę, a dzieci biorą czynny udział w życiu miasta.


Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.