Wiadomości z Chorzowa

Chorzów: Ktoś przywiązał w lesie psa do drzewa. Porzucił go na pewną śmierć

  • Dodano: 2021-11-17 06:15, aktualizacja: 2021-11-17 00:02

W Chorzowie ktoś przywiązał psa smyczą do drzewa i zostawił na pewną śmierć. Czworonoga znalazła przypadkiem jedna z pracownic tutejszego schroniska dla zwierząt. Oswobodziła i zaprowadziła do azylu.

Właściciel przywiązał psa do drzewa

We wtorek, 16 listopada, jedna z pań pracujących w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie zamieściła w mediach społecznościowych wstrząsającą relację.

- Praca w schronisku niesie za sobą wiele niespodzianek. Dzisiaj idąc na spacer z moją schroniskową podopieczną, usłyszałam szczekanie i wycie z pobliskiego lasku. Postanowiłam sprawdzić, co tam się dzieje. Nie było łatwo przedzierać się przez gęste krzaki z lękowym psem na drugim końcu smyczy. Postanowiłam odprowadzić Sabę i wrócić. Widok, jaki zastałam, wzbudził we mnie ogromny smutek i bezsilną złość – napisała na swoim facebookowym profilu Barbara Szczygieł.

Kiedy przedarła się przez zarośla, zobaczyła psa przywiązanego smyczą do drzewa. To kolejny taki incydent w naszym województwie w ciągu kilku ostatnich miesięcy. Wcześniej doszło do tego m.in. w Rybniku czy w Świętochłowicach, gdzie właściciel kundelka zabrał do na spacer do lasu i porzucił.

Zanim jednak odszedł, przywiązał psa smyczą do drzewa i założył mu kaganiec, pozostawiając na śmierć. Czworonogowi udało się wyjść cało z opresji. Uratowała go mieszkanka Świętochłowic, która wybrała się na spacer po lesie. Uwolniła czworonoga i zgłosiła sprawę odpowiedziom służbom. Pies trafił do Schroniska dla Bezpańskich Zwierząt w Bytomiu. W Chorzowie było podobnie. 

- Pies przywiązany smyczą do drzewa, porzucony w miejscu, gdzie wątpię , żeby ktokolwiek go znalazł. Przerażony, zmarznięty, spragniony – pisze Barbara Szczygieł i dodaje: - Nie mam zamiaru sprowokować fali hejtu na właściciela. (..) Chcę jednak, aby ta informacja poszła w świat, może znajdzie się ktoś, kto da dom temu biednemu stworzeniu. Pies jest zabezpieczony, chwilowo jego "domem" jest Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie.

Nagranie można zobaczyć TUTAJ!

Autor: redakcja
Źródło: Edu - Canis behawiorysta COAPE - Barbara Szczygieł

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.