Wiadomości z Chorzowa

Chorzów na zdjęciach fotografów z całej Polski!

  • Dodano: 2021-06-25 08:00, aktualizacja: 2021-06-24 13:11

Grupa fotografów z całej Polski pokaże Chorzów na zdjęciach, wykonanych za pomocą urządzeń mobilnych (telefonów lub tabletów).

Już w sobotę 26 czerwca rusza Mobile Photo Trip!

Uczestnicy chorzowskiej edycji Mobile Photo Trip będą spacerować ulicami miasta, zahaczą między innymi o Urząd Miasta, Muzeum Hutnictwa czy Teatr Rozrywki. W planie są także murale, Park Hutników czy zajezdnia tramwajowa, miłośnicy klatek także znajdą coś dla siebie. W roli gospodarzy oprowadzających po mieście wystąpią: Barbara Iwańska (IG: @barazet) – mieszkanka Chorzowa, która fotografuje od dawna, po tripie w Sandomierzu zamieniła aparat na telefon, bo jak mówił Chase Jarvis „najlepszy aparat to ten, który masz przy sobie” oraz Konrad Morawski (IG: @konrados_) – miłośnik architektury miejskiej, który na co dzień eksperymentuje z fotografią mobilną, aktualny admin @igers_katowice i założyciel @vzcosilesia. W niedzielę natomiast grupa fotografów weźmie na warsztat teren Parku Śląskiego i Planetarium. Podczas spaceru powstaną setki zdjęć, które będzie można zobaczyć w mediach społecznościowych pod hasztagiem #mobilephototrip_chorzow.

Mobile Photo Trip to cykl comiesięcznych spotkań fanów fotografii mobilnej, tj. wykonywanej za pomocą aparatu fotograficznego w telefonie komórkowym. Co miesiąc grupa fotografów z całej Polski odwiedza inne miasto, gdzie wraz z gospodarzem (lokalny fan fotografii mobilnej) poznaje jego zakamarki. Podczas oprowadzania po mieście powstaje kilkaset zdjęć prezentujących codzienny tryb życia miasta, jego zabudowę, architekturę, mieszkańców i lokalny koloryt. Cały cykl spotkań trwa od września do czerwca i obejmuje 10 miast.

Spacer fotograficzny rozpocznie się w sobotę 26 czerwca o godzinie 9:30 na chorzowskim rynku

Szczegóły: https://www.facebook.com/events/1146041855872170/

Chorzów na zdjęciach fotografów z całej Polski!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również